U-20: Remis Polski z Niemcami

W rozegranym w czwartek w Cottbus spotkaniu towarzyskiego Turnieju Czterech Narodów reprezentacja Polski U-20 zremisowała 1:1 z rówieśnikami z Niemiec. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył Miłosz Przybecki z Ruchu Radzionków.

Maciej Kmita

Wybrańcy Stefana Majewskiego, którego wobec choroby zastępował Andrzej Zamilski, mogli zanotować znakomite otwarcie meczu, ale po strzale Macieja Jankowskiego piłka odbiła się się od poprzeczki bramki rywali. Kilkanaście minut później po kapitalnej akcji Mateusza Klicha, który zwiódł czterech rywali i zagrał prostopadle do Artura Sobiecha, ten znalazł się dzięki temu w sytuacji sam na sam z Kevinem Muellerem, ale trafił tylko w słupek.

W 32. minucie Sobiech został ewidentnie sfaulowany w polu karnym przez bramkarza gospodarzy, ale zamiast rzutu karnego, napastnik Polonii Warszawa otrzymał żółtą kartkę za rzekome symulowanie. Kilkadziesiąt sekund później Niemcy objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Marvin Kroll, a w polu karnym Polaków Christoph Kramek uprzedził Grzegorza Krychowiaka i pokonał Filipa Kurto.

Polacy wyrównali w 51. minucie, kiedy Mateusz Możdżeń przejął piłkę na swojej połowie i świetnym podaniem uruchomił na prawym skrzydle Miłosza Przybeckiego. Ten wpadł w pole karne Niemców i strzałem w długi róg ustalił wynik spotkania. W doliczonym czasie gry drugiej połowy sfaulowany w polu karnym rywali został Łukasz Teodorczyk, ale również w tej sytuacji arbiter główny nie dopatrzył się przewinienia.

W najbliższy wtorek polscy młodzieżowcy zmierzą się z drużyną Szwajcarii. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 18:00 w Sulejówku. Natomiast 4 czerwca rywalami biało-czerwonych będą Włosi.

Niemcy U-20 - Polska U-20 1:1 (1:0)
1:0 - Kramer 33'
1:1 - Przybecki 51'

Sklady:

Niemcy U-20: Mueller (46' Heimann) - Teixeira (46' Koronkiewicz), Geyer (46' Endres), Erb (46' Neupert), Cincotta (46' Blum) - Kramer (73' Wolze), Knoll - Beister (46' Bertram), Rupp (46' Arslan), Bellarabi (46' Terrazino) - Brandstetter (60' Exslager).

Polska U-20: Kurto - Wenger, Malarczyk, Krychowiak, Aldas - Matras (46' Hołota), Borysiuk - Tymiński (46' Przybecki), Klich (46' Możdżeń), Jankowski (82' Jasiński) - Sobiech (73' Teodorczyk).