Towarzysko: Urugwaj poległ w Estonii, czyste konto Pareiki, grał Puri

Niespodziewanej porażki w piątkowym meczu towarzyskim z Estonią doznała 4. ekipa ostatnich mistrzostw świata, Urugwaj. Po słabym występie Charruas przegrali w Tallinie 0:2.

Maciej Kmita

Bramki gospodarzy przez pełne 90 minut pilnował golkiper Wisły Kraków, Sergei Pareiko, a w 63. minucie na boisku zameldował się gracz Korony Kielce, Sander Puri. Do 79. minuty grał natomiast Aleksandr Dmitrijew, który w styczniu nie przeszedł testów w Cracovii.

Wynik spotkania w 62. minucie otworzył Konstantin Wasiliew, który zdecydował się na uderzenie z ok. 25 metrów. Kiedy wydawało się, że Juan Castillo nie będzie miał problemów ze złapaniem piłki, ta odbiła się na nierówności w polu bramkowym i przeleciała nad leżącym już bramkarzem do urugwajskiej siatki. Chwilę później drugą bramkę dla Estonii zdobył Wiaczesław Zachowajko.

Urugwajczycy wystąpili w niemal optymalnym składzie, na czele z Diego Forlanem, Diego Lugano czy Diego Perezem.

Estonia - Urugwaj 2:0 (0:0)
1:0 - Wasiliew 62'
2:0 - Zahovaiko 66'