Towarzysko: Kolumbia pokonała Ekwador, niespodziewana porażka Boliwii

W towarzyskich meczach piłkarskich rozegranych w sobotę nie obyło się bez niespodzianek. Panama dość nieoczekiwanie okazała się lepsza od Boliwii, a w najciekawszym spotkaniu Kolumbia pokonała Ekwador.

Adam Kiołbasa

O sukcesie Kolumbijczyków zadecydowały trafienia Guarina oraz Falcao. Ekwador od początku starcia rozczarowywał, a co najważniejsze, jego ataki pozostawiały sporo do życzenia. Reprezentacja Kolumbii była bardziej poukładana i co najważniejsze, zagrała skutecznie.

Planowe zwycięstwo odniosła Wenezuela, która w drugiej odsłonie meczu z Jamajką rozstrzygnęła losy spotkania nastoją korzyść. Remisem zakończyło się starcie Kuwejtu z Jordanem, a Irak ograł 2:0 Koreę Północną.

Ponadto Panama niespodziewanie wygrała z Boliwią. Gospodarze już do przerwy prowadzili po trafieniu Gomeza, a na sześć minut przed końcem rywalizacji wynik na 2:0 ustalił Renteria.