KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Nie ma już biletów na mecz Warta - KSZO

15. tys. biletów na mecz Warta Poznań - KSZO Ostrowiec rozeszło się w niespełna cztery dni. Ze względu na ogromne zainteresowanie klub z Drogi Dębińskiej rozważa jeszcze rozprowadzenie niewielkiej puli dodatkowej.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Dystrybucja kart wstępu na sobotnie spotkanie rozpoczęła się w poniedziałek i od razu nabrała tempa. We wtorek wieczorem w rękach kibiców było już 7 tys. sztuk. Po informacjach medialnych o szybkim ubytku sporej części przewidzianej puli fani Zielonych jeszcze zwiększyli tempo i w czwartek rano bilety się skończyły. Okazuje się, że 15 tys. to frekwencja znacznie niższa od zainteresowania.

Władze Warty rozważają wprowadzenie do punktów sprzedaży dodatkowego tysiąca wejściówek, ale na więcej nie można już liczyć. - Dokonaliśmy ustaleń z POSiR oraz wszystkimi służbami i na chwilę obecną nie przekroczymy limitu. Otwieranie kolejnych kondygnacji trybun wiąże się również z dodatkowymi kosztami. Wynikają one z konieczności zwiększenia liczby stewardów oraz ochrony - zaznaczył rzecznik prasowy I-ligowca, Hubert Niedzielski.

W rundzie wiosennej na Stadionie Miejskim odbędzie się jeszcze kilka bardzo ciekawych spotkań. Zieloni podejmą m. in. Pogoń Szczecin, Piasta Gliwice i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Można się spodziewać, że zainteresowanie tymi meczami będzie dużo większe niż ilość biletów przewidziana na pojedynek z KSZO. Czy klub z Drogi Dębińskiej pokusi się o otwarcie całego obiektu i wykorzystanie maksymalnej pojemności trybun? - Chcielibyśmy bić kolejne rekordy frekwencji, ale tak naprawdę decyzja nie zależy tylko od nas. Musimy trzymać się ustaleń, jakie zawarliśmy z odpowiednimi organami. Niewykluczone, że w przyszłości zdarzy się tak, iż będziemy mogli wpuścić na mecz większą ilość widzów. Każdy wariant jest możliwy - dodał Niedzielski.

Trener Bogusław Baniak nie ukrywa, że wypełniony Stadion Miejski bardzo by go ucieszył. - To byłaby kapitalna sprawa. Niebawem zrobi się cieplej, będziemy mieli hitowe spotkania i na pewno dałoby się wyśrubować frekwencję. Niektórzy sugerują, że wejściówki powinny być płatne, jednak pani prezes od początku powiedziała, iż wiosną zaprasza na mecze za darmo i z tego się nie wycofa.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×