Premier League: Koniec marzeń Arsenalu i Chelsea?

Arsenal Londyn i Chelsea Londyn zawaliły swoje sobotnie mecze w 31. kolejce Premier League. Oba zespoły zremisowały swoje spotkania i mają coraz mniejsze szanse na mistrzostwo Anglii.

W tym artykule dowiesz się o:

Między słupkami bramki Kanonierów stanął Manuel Almunia. Arsene Wenger zdecydował się na niego, a nie na Jensa Lehmanna. Na ławce zasiadł również Cesc Fabregas, który wrócił po kontuzji.

Arsenal zaczął ofensywnie i już po kilku minutach mógł prowadzić. Strzał oddał Theo Walcott i piłka zmierzała już do bramki Blackburn. Ostatecznie Ryan Nelsen wybił futbolówkę i goście mogli dziękować Australijczykowi.

Pod koniec pierwszej połowy po dalekim wybiciu Paula Robinsona piłka trafiła w pole karne Arsenalu. Almunia wyszedł z bramki chcąc ją wyłapać, ale pierwszy był Steven N'Zonti, który strącił futbolówkę głową. Na szczęście gospodarzy ta minęła, pustą już bramkę Kanonierów.

W 58. minucie Wenger zdecydował się na zmianę. Fabregas zastąpił Andrija Arszawina. Arsenal miał grać jeszcze ofensywniej, jednak wynik cały czas nie ulegał zmianie. Ostatnie 14 minut gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika, bowiem czerwoną kartkę dostał N'Zonti.

180 sekund później mogła paść bramka dla Arsenalu. Samir Nasri przedarł się lewą stroną wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę na 5. metr do Marouane Chamakha. Rezerwowy kropnął bez przyjęcia, ale ofiarny rzut Martin Olssona uratował gości. Kanonierzy atakowali do ostatnich sekund. Nie zdobyli jednak bramki i po sobotnim spotkaniu mają siedem punktów straty do Manchesteru United.

Rozczarowanie przeżyli również fani Chelsea Londyn. The Blues zaledwie zremisowali ze Stoke City 1:1. Ponownie gola nie zdobył Fernando Torres. Przełamał się za to Didier Drogba. Chelsea ma 11 punktów mniej od Czerwonych Diabłów.