I znów trafił. Nie mieści się w głowie, ile ma już bramek

Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo strzela karnego

Cristiano Ronaldo w sobotnim spotkaniu ligowym zanotował bramkę i asystę. Portugalczyk przyczynił się tym samym do zwycięstwa Al-Nassr, a dodatkowo ponownie podbił kosmiczne statystyki indywidualne.

W tym artykule dowiesz się o:

Cristiano Ronaldo od lat jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Świadczą o tym jego liczne sukcesy, ale też wyróżnienia indywidualne, które kolekcjonował dzięki świetnej postawie. Napastnik, mimo już 39 lat, w dalszym ciągu prezentuje świetną dyspozycję.

Początkiem 2023 Portugalczyk zdecydował się przejść do ligi saudyjskiej i zostać zawodnikiem Al-Nassr. Z miejsca stał się jedną z największych gwiazd tamtejszych rozgrywek i nieustannie zachwyca swoimi zdolnościami. Nie inaczej było w sobotnim spotkaniu 6. kolejki z Al Orubah.

Mistrz Europy z 2016 roku już w 17. minucie otworzył wynik meczu, wykorzystując rzut karny. Ronaldo z tradycyjnym dla siebie skupieniem podszedł do piłki i po chwili popisał się pewnym strzałem z lewy dolny róg bramki. Golkiper rywali nie wyczuł jego intencji, tym samym Al-Nassr mogło cieszyć się z objęcia prowadzenia.

39-latek dołożył tym samym kolejną cegiełkę do imponującego już dorobku, gromadzonego przez całą karierę. Była to już bowiem jego 905. bramka. Portugalczyk jest na ten moment jedynym piłkarzem w historii, który przekroczył granicę 900 strzelonych goli. Kibice napastnika z pewnością mają nadzieję, że uda mu się jeszcze bardziej wyśrubować ten wynik i dobić do 1000 trafień.

Al-Nassr w sobotni wieczór mogło finalnie cieszyć się ze zwycięstwa 3:0. W 29. minucie prowadzenie zespołu podwyższył Sadio Mane, któremu asystował Ronaldo. Senegalski napastnik decydujące trafienie zanotował w drugiej połowie. Po sześciu kolejkach ligi saudyjskiej zespół Portugalczyka zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 14 punktów.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty