Olimpia jedną nogą w I lidze, hat-trick Grube i Ruszkula - wyniki zaległych spotkań 18. kolejki gr. zachodniej II ligi

W środę piłkarze grupy zachodniej II ligi rozegrali cztery zaległe spotkania 18. kolejki przeniesione z powodu złych warunków atmosferycznych. Już tradycyjnie nie obyło się bez zaskakujących niespodzianek.

Adrian Dudkiewicz

Zupełnie innego przebiegu spotkania spodziewano się w Tychach. Przed czterema dniami drużyna GKS pokonała na własnym boisku wicelidera z Legnicy 3:2 i zanosiło się na to, że w przypadku wygranej nad Elaną zespół Rafała Góraka mógłby dołączyć do ścisłej czołówki. - Oczywiście naszym celem w meczach z Elaną i Zawiszą jest komplet punktów, ale zdajemy sobie sprawę, że te pojedynki mogą być jeszcze trudniejsze od sobotniego z Miedzią - powiedział przed środowym meczem Kamil Łączek.

I napastnik tyszan miał rację. Torunianie nie pozostawili żadnych złudzeń swoim rywalom, pewnie wygrywając 0:3. Widzowie oglądający to spotkanie mogli mieć swoiste dejavu, bowiem Łukasz Grube powtórzył wyczyn Dejana Stankovica z wtorkowego spotkania w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, tylko tym razem aż dwukrotnie z połowy boiska pokonał Damiana Matrasa. Zawodnik Elany w środę był głównym postacią Elany, bowiem jeszcze dołożył jedno trafienie zaliczając tym samym zwykły hat-trick.

Jeszcze mniej emocji było w Wągrowcu, gdzie zazwyczaj gościom gra się niezwykle trudno. Choć początek należał do zawodników Krzysztofa Knychały, którzy po trafieniu Łukasza Spławskiego prowadzili 1:0. Jednak kolejny kwadrans należał już do Olimpii. W przeciągu zaledwie piętnastu minut lider tabeli trzykrotnie mocno ukłuł graczy Nielby. W tym fragmencie doskonale spisał się Piotr Ruszkul, dołączając tym samym do Łukasza Grube. Dzięki wygranej zespół Marcina Kaczmarka jest już jedną nogą w I lidze!.

Do derbów Wielkopolski doszło w Jarocinie, a Polonia Nowy Tomyśl do ostatnich minut walczyła o korzystny rezultat, ale w 88. minucie Bartosz Kieliba odebrał rywalom nadzieje na dobry wynik. Teoretycznie w strefie spadkowej po porażce w Częstochowie nadal znajduje się Lechia Zielona Góra, ale tutaj los podopiecznych Mirosława Zelisko zależy od liczby spadkowiczów do gr. zachodniej z I ligi.

WYNIKI ZALEGŁYCH SPOTKAŃ 18. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

GKS Tychy - Elana Toruń 0:3 (0:1)

0:1 - Grube 25'
0:2 - Grube 60'
0:3 - Grube 67'

Nielba Wągrowiec - Olimpia Grudziądz 1:5 (1:3)
1:0 - Spławski 16'
1:1 - Frańczak 17'
1:2 - Ruszkul 30'
1:3 - Ruszkul 32'
1:4 - Ruszkul 49'
1:5 - Ekwueme 83'

Jarota Jarocin - Polonia Nowy Tomyśl 1:0 (0:0)
1:0 - Kieliba 88'

Raków Częstochowa - Lechia Zielona Góra 1:0 (0:0)
1:0 - Lenartowski 53'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!