Polacy w Grecji: Degradacja Matusiaka, Atromitos z Baszczyńskim w składzie pokonał mistrza

W kadrach klubów z greckiej Super League znajduje się ośmiu polskich piłkarzy. W weekend powody do dumy miał Marcin Baszczyński z Atromitosu Ateny. Natomiast Radosław Matusiak nie zapobiegł degradacji Asterasu Tripolis do Beta Ethniki.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski obrońca zagrał całe spotkanie przeciwko Olympiakosowi Pireus. Były defensor chorzowskiego Ruchu w 9. minucie mógł wpisać się na listę strzelców. Po jego uderzeniu głową piłka minęła nieznacznie prawy słupek bramki gości. Atromitos niespodziewanie pokonał u siebie mistrza kraju 3:1 i może już być pewny ligowego bytu.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - Brazylijczyk z polskim paszportem wyjazdowy pojedynek z AE Larissa rozpoczął na ławce rezerwowych. Pojawił się on na boisku w 46. minucie. Zastąpił wtedy na murawie napastnika Nikosa Liberopoulosa. Pomocnik w 89. minucie znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Roger ładnie przymierzył, lecz Georgios Ambaris zdołał odbić instynktownie piłkę. AEK odniósł na wyjeździe zwycięstwo w stosunku 3:2. Klub ze stolicy Grecji jest już pewny udziału w fazie play-off, której zwycięzca zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - polski napastnik zagrał od pierwszej do ostatniej minuty wyjazdowego meczu z Panathinaikosem Ateny. W 43. minucie były snajper Cracovii przymierzył z bliskiej odległości, ale stołeczny golkiper Alexandros Tzorvas odbił futbolówkę. Asteras przegrał z Zielonymi Koniczynkami w stosunku 0:1. Klub z Tripolisu do miejsca spoza strefy spadkowej traci pięć punktów, więc kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego wiadomo już, że zostanie zdegradowany do Beta Ethniki.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik ostatnio skarżył się na kłopoty z mięśniem nogi. W niedzielę nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych swojej drużyny w pojedynku z Olympiakosem Pireus (3:1).

Robert Szczot (Iraklis Saloniki) - polski pomocnik znalazł się w 20-osobowej kadrze, która przygotowywała się do derbowego pojedynku z PAOK-iem. Jednak nasz rodak w niedzielę nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych swojego zespołu. Prestiżowe spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Iraklis zapewnił sobie już utrzymanie w Super League.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - klub defensora zagrał na wyjeździe z Iraklisem (0:0). Polak wybiegł na murawę w podstawowym składzie gości i pełnił rolę lewego obrońcy. Zaliczył on cały mecz. PAOK w zasadzie może być już pewien udziału w rundzie play-off.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - klub polskiego zawodnika zmierzył się na wyjeździe z AO Kerkyra. Były obrońca Zagłębia Lubin zagrał w całym spotkaniu. Jego zespół przegrał 0:1.

Norbert Witkowski (Iraklis Saloniki) - polski bramkarz znalazł się w kadrze na mecz przed własną publicznością przeciwko PAOK-owi Saloniki (0:0). Jednak w barwach gospodarzy cały pojedynek rozegrał golkiper Georgios Bantis.