Serie A: Milan wywalczył mistrzostwo Włoch w Rzymie! Glik nie zagrał

AC Milan po raz osiemnasty w historii wywalczył mistrzostwo Włoch! Popularni Rossoneri zapewnili sobie Scudetto po bezbramkowym remisie na Stadio Olimpico w Rzymie z AS Romą. Ponadto US Palermo pokonało AS Bari bez Kamila Glika w składzie.

Adam Kiołbasa

AS Roma - AC Milan 0:0

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali Giallorossi, którzy tak na dobrą sprawę w pierwszej połowie przeważali. Znakomicie jednak bronił Christian Abbiati, który nie dał się zaskoczyć Mirko Vuciniciowi i to właśnie dzięki niemu Rossoneri do przerwy bezbramkowo remisowali.

Druga część gry to już zdecydowanie lepsza postawa podopiecznych Massimiliano Allegriego. Zaraz po zmianie stron znakomitą okazję zmarnował Robinho, który po ładnej akcji trafił w słupek. Ta sytuacja zwiastowała, że Doni będzie miał ręce pełne roboty i tak też było w rzeczywistości. Brazylijczyk w dalszych fragmentach zatrzymywał m.in. Zlatana Ibrahimovicia.

W końcówce starcia było już wyraźnie widać, że żaden z klubów nie kwapi się do tego, aby spróbować rozstrzygnąć losy pojedynku na swoją korzyść i tym samym bezbramkowy remis dał ekipie z Mediolanu Scudetto!

Zatem Inter Mediolan po pięciu latach królowania został zdetronizowany. Czerwono-czarni na wywalczenie mistrzostwa Włoch potrzebowali 36 kolejek, w których zdobyli 78 punktów. AS Roma w tym momencie jest piąta i ma 60 oczek.

AC Milan na wywalczenie Scudetto od 2004 roku. Dla Rossonerich to osiemnasty taki tytuł w historii.

US Palermo - AS Bari 2:1 (1:1)
0:1 - Bentivoglio 7'
1:1 - Miccoli 39'
2:1 - Bovo 53'
Inne wydarzenia: Miccoli (Palermo) w 65. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

US Palermo zgodnie z planem pokonało AS Bari i tym samym nadal walczy o udział w Lidze Europejskiej UEFA. Różowi mają szanse zakwalifikować się do tych rozgrywek zarówno poprzez Serie A, jak i Puchar Włoch.

Pierwsza odsłona nie była zbyt ciekawa i zakończyła się remisem 1:1. Goście objęli prowadzenie niespodziewania już w 7. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Bentivoglio. Na jego trafienie jednak zdołał odpowiedzieć Fabrizio Miccoli.

Po zmianie stron podopieczni Delio Rossiego zdołali rozstrzygnąć losy pojedynku na swoja korzyść. O ich zwycięstwie zadecydował gol Cesare Bovo, a później jeszcze Miccoli nie zdołał wykorzystać rzutu karnego.

Warto odnotować, że w szeregach Gallettich zabrakło zawodnika, który jest własnością Różowych. Kamil Glik pauzuje bowiem za czerwona kartkę.

W tym momencie US Palermo z 53 punktami na koncie zajmuje ósme miejsce w lidze. AS Bari już spadło do Serie B i z 21 oczkami zamyka ligową stawkę.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)