Świt znów zawodzi, cenne zwycięstwo Nafciarzy - wyniki dotychczasowych meczów 27. kolejki II ligi gr. wschodniej

Marzenia o awansie oddalają się od Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Biało-zieloni tym razem ulegli przed własną publicznością OKS 1945 Olsztyn 0:1. Punkty straciła także Olimpia Elbląg. W związku z tym straty do czołówki odrobiły Wisła Płock oraz Okocimski KS Brzesko, które w ten weekend zdobyły komplet punktów.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

W jedynym piątkowym meczu Świt nie sprostał OKS 1945 Olsztyn. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Łukasz Suchocki. Dla nowodworzan była to czwarta porażka w ostatnich pięciu meczach. Podopieczni Przemysława Cecherza spadli już na 4. pozycję w lidze i tracą do lidera rozgrywek cztery oczka.

Podziałem punktów zakończył się mecz w Otwocku, gdzie niemający już większych szans na utrzymanie Start zdołał zremisować z Pelikanem Łowicz 1:1. Goście prowadzili po bramce Krzysztofa Brodeckiego (9. gol stopera w sezonie), ale otwocczanie zdołali po zmianie stron doprowadzić do remisu.

Dwa punkty do przewodzącej ligowemu zestawieniu Olimpii Elbląg odrobiła Wisła Płock. Nafciarze pokonali skromnie Stal Stalową Wolę. Dzięki tym trzem punktom płocczanie do elblążan tracą już tylko punkt. Z kolei Stalówka raczej powinna powoli godzić się z faktem iż po roku banicji nie uda się powrócić na zaplecze ekstraklasy. Wspomniana Olimpia Elbląg zaledwie zremisowała przed własną publicznością z Wigrami Suwałki. Po piętach liderowi depcze również Okocimski KS Brzesko, który na domowym obiekcie rozprawił się z Resovią.

O pechu mogą mówić piłkarze Motoru Lublin. Lublinianie grali na trudnym terenie w Rzeszowie ze Stalą. Pod koniec pierwszej połowy zdołali wyjść na prowadzenie, na którym utrzymywali się do 65. minuty meczu. Wtedy to jednak z rzutu karnego wyrównał Wojciech Reiman. Korzystny rezultat, jakim niewątpliwie był remis, utrzymywał się do 88. minuty. W końcówce gospodarze zdołali jednak strzelić dwie bramki i ostatecznie wygrali 3:1.

Wyjazd do Iławy niemiło będą wspominać piłkarze Sokoła Sokółki, którzy przegrali z Jeziorakiem 0:4, a losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po której gospodarze prowadzili różnicą trzech bramek. Do małej niespodzianki doszło w Pruszkowie, gdzie Znicz nie potrafił pokonać beniaminka z Nadarzyna i zremisował z GLKS 2:2.

Wyniki dotychczasowych meczów 27. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 0:1 (0:0)
0:1 - Suchocki 67'

Start Otwock - Pelikan Łowicz 1:1 (0:1)
0:1 - Brodecki 15'
1:1 - Bobrowski 52'

Wisła Płock - Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
1:0 - Biliński 14'

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki 0:0

Okocimski KS Brzesko - Resovia 2:1 (1:1)

3:1 - Prokić 90'

Jeziorak Iława - Sokół Sokółka 4:0 (3:0)
1:0 - Rybkiewicz 16'
2:0 - Figurski 22'
3:0 - Figurski 45'
4:0 - Sobociński 90'

Znicz Pruszków - GLKS Nadarzyn 2:2 (1:1)
1:0 - Jędrych 11'
1:1 - Charzewski 26'
2:1 - Jędrych 82'
2:2 - Zaniewski 85'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!