Wicelider za silny dla KS Gniezno

W minioną niedzielę zespół KS Gniezno podejmował wicelidera pierwszoligowych rozgrywek - Tango-GAF Nova Gliwice. Mecz mógł się podobać. W pierwszej połowie gnieźnianie byli stroną przeważająca, ale ostatecznie przegrali to spotkanie 1:3.

Damian Gapiński

Już w 2. minucie Dominik Solecki będąc w sytuacji "sam na sam" z Łukaszem Skorupskim posłał piłkę minimalnie obok lewego okienka bramki rywali. Minutę później, po indywidualnej akcji Mariusza Sawickiego i silnym strzale, bramkarz gości zdołał sparować uderzenie naszego zawodnika. "Sawka" strzelił jednak gola. Biało-czerwoni egzekwowali rzut wolny pośredni podyktowany w 10. minucie w okolicach ósmego metra. Początkowe rozegranie tego stałego fragmentu gry przyniosło zagrożenia bramce Tanga, ale piłkę w okolicach pola karnego przechwycił Mariusz Sawicki i z trudnej pozycji zdołał pokonać Łukasza Skorupskiego. Z upływem czasu gospodarze zwolnili jednak tempo akcji, a inicjatywę przejęli gliwiczanie. Tuż przed przerwą zaowocowało to zdobyciem wyrównującej bramki. Akcję zapoczątkował Przemysław Dewucki, podał dokładnie do wbiegającego w pole karne Adriana Łągiewki, a ten pokonał silnym uderzeniem Michała Wasielewskiego i pierwsza cześć meczu zakończyła się remisem 1:1. Na początku drugiej połowy nasi zawodnicy byli bliscy zdobycia kolejnego gola. Sebastian Śniegowski i Mariusz Sawicki przeprowadzili szybka akcję, ale strzał Sawickiego z łatwością obronił Łukasz Skorupski. Później goście mieli coraz większą przewagę. W 32. minucie Mateusz Pawlak stojąc niespełna metr od bramki wykorzystał dokładne podanie z rzutu rożnego i Tango objęło prowadzenie. Nieco ponad minutę później w podobnych okolicznościach niepilnowany Michał Cygnarowski pokonał Michała Wasielewskiego wykorzystując podanie z prawego skrzydła. Nasz zespół walczył do końca. Nie pomogło jednak wycofanie bramkarza. Gliwiczanie zdołali obronić dwubramkowa przewagę, ale mimo porażki gnieźnianie zasłużyli w tym spotkaniu na słowa uznania za dobrą, błyskotliwa grę w pierwszej połowie i walkę do końca. W 19. kolejce gnieźnianie będą pauzować w związku z wycofaniem się ekipy Babylonu Siemianowice Śląskie. Kolejny mecz rozegrają ponownie w Gnieźnie. W sobotę, 19 marca o g. 18 w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego podejmować będą Marex Chorzów.

KS Gniezno - Tango GAF Nova Gliwice 1:3