Polacy w Premier Lidze / Bramka Gorawskiego

W weekend w Rosji odbyła się niepełna 12. kolejka Premier Ligi. W sobotę swojego pierwszego gola w bieżącym sezonie ekstraklasy zdobył pomocnik Damian Gorawski. Następnego dnia dobry mecz w derbach Moskwy zaliczył defensor Marcin Kowalczyk.

Wojciech Święch

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - drużyna Polaka zmierzyła się na wyjeździe ze Spartakiem Nalczyk. Pomocnik pojawił się w wyjściowym składzie gości. W 37. minucie meczu nasz rodak strzelił gola, doprowadzając do remisu 1:1. Były zawodnik Ruchu Chorzów w 68. minucie został ukarany żółtą kartką. Przebywał on na murawie do 77. minuty, kiedy to zastąpił go Zdravko Lazarov. Szinnik przegrał ostatecznie na boisku rywala w stosunku 1:2;

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - drużyna Polaka podjęła na stołecznych Łużnikach lokalnego rywala - Dynamo. Były napastnik Legii Warszawa cały mecz oglądał z perspektywy ławki rezerwowych. Zespół CSKA poniósł porażkę w stosunku 0:2;

Mariusz Jop (FK Moskwa) - jego klub w środę zagra na wyjeździe z Saturnem Moskowskaja Oblast;

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - zespół Polaka w derbach Moskwy zagrał na Łużnikach z CSKA. Defensor wystąpił w całym spotkaniu. W 19. minucie były piłkarz GKS-u Bełchatów na lewym skrzydle sfaulował Jurija Żirkowa, za co ujrzał żółtą kartkę. Pięć minut później nasz rodak ponownie poradził sobie z rywalem w groźnej sytuacji, ale tym razem nie naruszając przepisów gry. Kowalczyk był widoczny szczególnie zaraz po przewie. Wówczas parokrotnie włączył się do akcji ofensywnych. Starał się on posyłać futbolówkę w pole karne rywali. W 87. minucie Polak nie zdołał upilnować Żirkowa, lecz nasz rodak był na szczęście asekurowany przez kolegów z zespołu. Dynamo na Łużnikach odniosło zwycięstwo 2:0.