Awans dla Kujawsko-Pomorskiego - wyniki 34. kolejki II ligi gr. zachodniej

Przed ostatnią kolejką II ligi grupy zachodniej jedyną niewiadomą było to, kto z drugiego miejsca awansu do I ligi. Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz nie wypuścili swojej szansy z rąk i nie dali się wyprzedzić w tabeli GKS-owi Tychy.

W tym artykule dowiesz się o:

O awans na zaplecze ekstraklasy w niedzielę walczyły jeszcze dwa zespoły - GKS Tychy oraz Zawisza Bydgoszcz. Piłkarze ze Śląska już praktycznie przed przerwą zapewnili sobie trzy punkty, strzelając Lechii w Zielonej Górze dwa gole. Swoją dominację jeszcze bardziej zaznaczyli po przerwie, zdobywając kolejne trzy bramki. Dwie zapisał na swoim koncie Łukasz Kopczyk i po jednej - Dominik Kruczek, Daniel Feruga i Mariusz Masternak. Wieści z Bydgoszczy pozbawiły jednak GKS awansu do I ligi i zespół z Tych zajął trzecie miejsce, tracąc jeden punkt do bydgoszczan.

Grad bramek kibice zobaczyli w Toruniu, gdzie Elana podejmowała Miedź Legnicę. Gospodarze już po kwadransie gry prowadzili 3:0, a w 20. minucie czwartą bramkę zdobył Mieczysław Sikora. W drugiej połowie sytuacja się odwróciła, bo to legniczanie przystąpili do ofensywy. Nie zdołali oni jednak powtórzyć wyczynu Elany, bo zdobyli tylko dwie bramki i na zakończenie sezonu musieli przełknąć gorycz porażki.

Z II ligą pożegnali się piłkarze z Turka. Już wcześniej było wiadomo, że Tur nie zdoła uciec ze strefy spadkowej, ale piłkarzom zależało na honorowym pożegnaniu się z tą klasą rozgrywek. Swój cel prawie osiągnęli, bo do 86. minuty remisowali przed własną publicznością z Górnikiem Wałbrzych. Wtedy jednak bramkę dla gości zdobył Daniel Zinke i dolnośląski zespół wrócił do domu z tarczą.

Tym samym sezon w II lidze dobiegł końca. W grupie zachodniej najlepsza okazała się być Olimpia Grudziądz, która wraz z Zawisza Bydgoszcz wywalczyły awans do I ligi. Z tym poziomem rozgrywek żegnają się zespoły Tura Turek i Lechii Zielona Góra, a już wcześniej wycofały się dwie Polonie - Nowy Tomyśl i Słubice.

Wyniki 34. rundy II ligi gr. zachodniej

Zawisza Bydgoszcz - Czarni Żagań 2:1 (0:1)

4:2 - Grzegorzewski 90'

Lechia Zielona Góra - GKS Tychy 0:5 (0:2)

0:1 - Kopczyk 23'

0:2 - Kruczek 45'

0:3 - Feruga (k.) 56'

0:4 - Kopczyk 82'

0:5 - Masternak 86'

Olimpia Grudziądz - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)

0:1 - Gajos 6'

1:1 - Ruszkul 81'

Chojniczanka Chojnice - Nielba Wągrowiec 0:0

Zagłębie Sosnowiec - Jarota Jarocin 0:0

Ruch Zdzieszowice - Polonia Słubice 3:0 wko

Polonia Nowy Tomyśl - Bałtyk Gdynia 0:3 wko

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!