Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Poniedziałek w gr. zachodniej II ligi: Kudyba poprowadzi Czarnych, piłkarze wznawiają treningi

Janusz Kudyba w najbliższym sezonie poprowadzi piłkarzy Czarnych Żagań. Przypomnijmy, że w poprzednich rozgrywkach doświadczonemu trenerowi nie udało się awansować do I ligi z Miedzią Legnica.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

Jednak w poniedziałek jako pierwszy swoje obowiązki przejął w Legnicy Bogusław Baniak. Na pierwszym treningu przetestował też nowych zawodników. Z bardziej znanych twarzy można było zobaczyć Ireneusza Chrzanowskiego z Olimpii Elbląg. Na zajęciach zabrakło za to Zbigniewa Zakrzewskiego, Jakuba Grzegorzewskiego, Damiana Paszlińskiego i Dominika Piotrowskiego. W planach jest pięciodniowy obóz przygotowawczy w wielkopolskiej miejscowości Łężyczki oraz sparingi z II i III-ligowcami. Kontrakt z klubem rozwiązał Jacek Imianowski.

- Postawiliśmy na Bogusława Baniaka, bo to jeden z nielicznych trenerów w Polsce, który preferuje grę pressingiem, a prowadzone przez niego drużyny prezentują ofensywny styl - tłumaczy właściciel klubu Andrzej Dadełło.

Najważniejszą wiadomością dnia jest objęcie funkcji pierwszego trenera w Żaganiu przez Janusza Kudybę. Ten ceniony szkoleniowiec przez ostatnie dwa lata prowadził właśnie zespół z Legnicy. W ekipie Czarnych zastąpi Zbigniewa Smółkę.

Od kilku dni na testach w Chojnicach przebywa napastnik Lechii Gdańsk Jakub Zejglic. To byłoby spore wzmocnienie siły ofensywnej ekipy Grzegorza Kapicy. Ponadto w Chojniczance sprawdzani są Marcin Juszczak z Pogoni Szczecin oraz Mateusz Kuzimski z Gryfa Tczew. W najbliższym czasie do tej grupy ma dołączyć pomocnik Tomasz Szczepan I-ligowego Zawiszy.

- Na obecną chwilę nie mamy żadnego nowego zakontraktowanego piłkarza. Z kilkunastu testowanych zawodników zostało już tylko kilku i na pewno będziemy dalej szukać, bo musimy mieć razem z młodzieżowcami ośmiu nowych piłkarzy - mówi na łamach Gazety Pomorskiej wiceprezes klubu Jarosław Klauzo.

W poniedziałek treningi wznowił Jarota. Na pierwszych zajęciach pojawiło się czternastu zawodników, ale pojawił się tylko jeden nowy zawodnik. Podopieczni Czesława Owczarka w najbliższych dniach mają trenować głównie na swoich obiektach.

Do pracy wrócili także gracze z Rybnika. Jednak pierwsze zajęcia poprowadził trener Łukasz Targiel, bowiem Damian Galeja na Śląsk zawita dopiero za kilkanaście dni. Podobnie postąpiono w Kluczborku, gdzie miejscowy MKS ma poprowadzić wspomniany już Zbigniewa Smółka. Obecnie ćwiczenia nadzorują Krzysztof Kapelan oraz Piotr Gucz. Nowy trener Robert Góralczyk poprowadził inauguracyjny trening Zagłębia Sosnowiec, w którym wzięło udział aż 31 zawodników.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
jarota.com / sportslaski.pl / pomorska.pl / miedzlegnica.eu / mkskluczbork.pl / zachod.pl / sportowezaglebie.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×