Flota po sparingu: Wyspiarze testują kolejnych zawodników

Flota Świnoujście w swoim drugim meczu kontrolnym zremisowała 1:1 z beniaminkiem 2. Bundesligi drużyną Dynama Dresden. Bramkę dla Floty zdobył doświadczony Kameruńczyk Ferdinand Chi Fon. Od 37. minuty biało-niebiescy grali w osłabieniu, ponieważ czerwoną kartką ukarany został Ivan Udarević.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsi bramkę zdobyli za sprawą Roberta Kocha nasi zachodni sąsiedzi. Radość z prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo, bo już dziewięć minut później Ferdinand Chi Fon doprowadził do wyrównania. Więcej bramek w tym meczu licznie zgromadzeni kibice nie zobaczyli. Ujrzeli jednak czerwoną kartkę dla Ivana Udarevicia, który w 37. minucie brutalnie sfaulował zawodnika Dynama.

Trener Krzysztof Pawlak dał kolejną szansę zaprezentowania swoich umiejętności testowanych zawodnikom. Cały mecz w bramce rozegrał 23-letni Łukasz Jarosiński, znajdujący się ostatnio w kadrze Górnika Polkowice. Do gry w barwach królowej Pomorza Zachodniego aspiruje jeszcze kolejna dwójka zawodników z Polkowic. 23-letni Daniel Chyła oraz 27-letni Marek Opałacz. Obaj defensywni zawodnicy zagrali w większości meczów zaplecza ekstraklasy.

Bez szerokiej ławki rezerwowych Flota może mieć problemy z utrzymaniem w I lidze

Okazje do przekonania Krzysztofa Pawlaka dostali również 24-letni Bartosz Rosłoń, występujący ostatnio w trzecioligowej Stali Stalowa Wola oraz 26-letni Sylwester Sikorski, broniący w minionym sezonie barw Karpat Krosno.

Z dobrej strony pokazał się również 29-letni Jan Novotný, czeski pomocnik, mający za sobą występy w takich klubach jak FK Viktoria Žižkov, FC Bohemians Praga oraz SK Kladno. Drugim Nwaogu może natomiast okazać się 22-letni Christian Nnamani, który w minionym sezonie w barwach Ilanki Rzepin zdobył 15 bramek w III lidze.

Kolejny mecz Flota rozegra z Lokomotivem Lipsk (niemiecka V liga). Po tym spotkaniu podopieczni Krzysztofa Pawlaka udadzą się na tygodniowy obóz przygotowawczy co Barcic.