Bundesliga: "Lewy" strzela jak na zawołanie, gol Piszczka

W drugim przedsezonowym sparingu Borussii Dortmund drugiego gola zdobył Robert Lewandowski. Bohaterem został konkurent Polaka, Mohamed Zidan, który strzelił dwie bramki. W wygranym 7:1 VfL Rhede swoje trafienie zaliczył również Łukasz Piszczek.

Konrad Kostorz

Przed dwoma dniami zespół Juergena Kloppa w pierwszym występie w sezonie 2011/2012 wygrał 7:0, a jedno z trafień było autorstwa Roberta Lewandowskiego. Wówczas wszyscy biało-czerwoni wystąpili w drugich 45 minutach.

Tym razem polskie trio zostało rozdzielone. Były napastnik Lecha Poznań zagrał w pierwszej połowie, a Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski pojawili się na murawie po zmianie stron. "Lewy" w 42. minucie trafił na 3:1. Wcześniej golkipera VI-ligowego VfL pokonali Mario Goetze i Ilkay Gundogan, dla którego był to premierowy gol dla drużyny mistrza Niemiec.

W drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mohamed Zidan. Jedną z bramek Egipcjanin zdobył uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego. W 81. minucie w pole karne Rhede wpadł Piszczek i w pełnym biegu trafił idealnie w prawy róg bramki. Warto dodać, że prawy defensor w ubiegłym sezonie, choć spisywał się rewelacyjnie, we wszystkich 51 występach (ponad 4200 minut) nie zdobył ani jednego gola!

Wynik na 7:1 ustalił utalentowany napastnik, Damien Le Tallec. Warto odnotować powrót do gry duetu defensywnych pomocników: Floriana Kringe i Sebastiana Kehla. Kolejne test-mecze dortmundczyków - już ze znacznie wyżej notowanymi rywalami - zaplanowano na 9, 12 i 16 lipca. Przeciwnikami mistrzów Niemiec będą kolejno FC Zurich, FC St. Gallen i Polonia Warszawa.