Sparingowo: Skuteczna gonitwa Portowców w meczu z Kotwicą

Remisem zakończył się sparingowy debiut Marcina Sasala przed szczecińską publicznością. Prowadzona przez niego Pogoń przegrywała już 0:2 z Kotwicą Kołobrzeg, ale gole Dawida Kucharskiego i Donalda Djousse uratowały wynik w meczu z trzecioligowcem.

Pierwotnie sparing miał odbyć się w Kołobrzegu, ale nowy obiekt Kotwicy wciąż nie został odebrany przez policję, co uniemożliwiło zorganizowanie na nim imprezy masowej. Dlatego grę kontrolną niemal w ostatnim momencie przeniesiono do Szczecina, gdzie Portowcy zaprezentowali się po raz pierwszy w przerwie letniej. Trener Marcin Sasal zaskoczył kibiców jeszcze przed rozpoczęciem meczu, delegując na lewą stronę obrony nominalnego pomocnika, Przemysława Pietruszkę. Między słupkami w pierwszej odsłonie stanął Radosław Janukiewicz, a w ofensywie zaprezentował się testowany Donald Dering Djousse.

Przed przerwą, Portowcy wyraźnie dominowali na murawie, ale z kombinacyjnych wymian piłki na linii Edi-Akahoshi-Ława nie wynikało wiele zagrożenia pod bramką Mateusza Strusia. Zaskoczyli z kolei przyjezdni z Kołobrzegu. Kotwica wyszła na prowadzenie po skutecznie rozegranym rzucie rożnym, który zakończył skutecznym uderzeniem Pepe. Ten sam zawodnik jeszcze raz wprawił kibiców w osłupienie 10 minut później, gdy wykorzystał niepewną interwencje Radosława Janukiewicza i podwyższył prowadzenie kołobrzeżan. Gospodarze rozpoczęli gonitwę już przed przerwą. Strzały Piotra Petasza i Ediego Andradiny w 40. minucie obronił jeszcze Mateusz Struś, ale już chwilę później był bezradny, gdy kontaktowego gola dla Pogoni zdobywał strzałem głową Dawid Kucharski.

Marcin Sasal wysłał do boju w drugiej odsłonie ośmiu nowych zawodników, ale obraz gry nie uległ znaczącej poprawie. Akcje ofensywne starała się konstruować Pogoń, ale goście skutecznie radzili sobie z ich rozbijaniem. Portowcy dopięli swego dopiero w 74. minucie, gdy testowany Djousse skutecznym strzałem doprowadził do wyrównania. Kameruńczyk mógł zostać bohaterem spotkania, ale w 77. minucie trafił pechowo w poprzeczkę bramki Kotwicy, po czym zwolnił miejsce na placu gry Marcinowi Klattowi. Ani Klatt, ani żaden inny portowiec nie potrafili już zdobyć zwycięskiej bramki i mecz zakończył się remisem.

Już w niedzielę podopieczni Marcina Sasala wyruszą na drugi latem obóz przygotowawczy. Tym razem drużyna Pogoni będzie trenowała w okolicach Drezna.

Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 2:2 (1:2)
0:1 - Pepe 20'
0:2 - Pepe 30'
1:2 - Kucharski 40'
2:2 - Djousse 74'

Pogoń Szczecin: Janukiewicz (46' Fabiniak) - Kucharski (46' Radler), Grocholski (68' Kostkowski), Pietruszka (46' Matuszczyk), Hricko (46' Wójcik), Ława (68' Szałek), Akahoshi (46' Mandrysz), Edi Andradina (46' Łuszkiewicz), Frączczak (46' Rogalski), Petasz (46' Kolendowicz), Djousse (78' Klatt)

Kotwica Kołobrzeg: Struś - Bendkowski (46’ Różycki), Rudziński, Sarna, Szymala, Skwara, Rydzak (46’ Juszczak), Zhdanov (46’ Górski), Szych (46’ Kowaliov (75’ Mucha), Pepe (46’ Maciej Pierzyński), Ropiejko