El. LM: Sensacja w Kopenhadze, Viktoria Pilzno i Olympique Lyon blisko fazy grupowej

We wtorek odbyło się pięć pierwszych meczów IV rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Nie zabrakło niespodzianek. Największa miała miejsce w Kopenhadze, gdzie gospodarze ulegli Viktorii Pilzno 1:3.

Szymon Mierzyński

Nieszczęście Duńczyków rozpoczęło się na początku drugiej połowy, gdy Solvi Ottesen zaliczył gola samobójczego. Później wprawdzie odkupił swoje winy, trafiając już do właściwej bramki, ale jego drużyna i tak poległa 1:3. To fatalny wynik, który nie daje ekipie z Kopenhagi wielkich szans na awans. Czesi natomiast mogą być w pełni usatysfakcjonowani. Sprawili ogromną niespodziankę, a ukoronowaniem ich sukcesu był fantastyczny gol Martina Fillo w 79. minucie.

Bliski wejścia do fazy grupowej Ligi Mistrzów jest też Olympique Lyon. Ekipa znad Sekwany pokonała u siebie Rubin Kazań 3:1, ale musiała się sporo napracować, bowiem to Rosjanie otworzyli wynik. Dobrą partię zaliczył Bafetimbi Gomis, który zapisał na swoim koncie jedną bramkę, ponadto miał duży udział przy samobójczym trafieniu Solomona Kverkvelii.

Skromną zaliczkę przed wyprawą na Półwysep Apeniński zapewnił sobie Arsenal Londyn, który wygrał na Emirates Stadium z Udinese Calcio 1:0. Kanonierzy zdobyli gola już w 4. minucie po ładnym strzale Theo Walcotta. Później Włosi mieli kilka świetnych okazji do wyrównania, lecz znakomicie między słupkami spisywał się Wojciech Szczęsny. Rewanż w tej parze zapowiada się pasjonująco. Drużyna z Udine już w Londynie pokazała solidny futbol, a u siebie powinna być jeszcze groźniejsza.

W pozostałych dwóch spotkaniach nie mieliśmy rozstrzygnięcia. Ciekawiej było w starciu FC Twente z Benfiką Lizbona. Obie drużyny wypracowały ogrom sytuacji i ostatecznie na tablicy wyników było 2:2. W podobnym położeniu są BATE Borysów i Sturm Graz, tyle że ich potyczka zakończyła się rezultatem 1:1.

Spotkania rewanżowe zaplanowano na środę 24 sierpnia.