Premier League: Chelsea wygrała, ale Drogba wylądował w szpitalu (wideo)

Aż 11 minut doliczył sędzia meczu Chelsea Londyn - Norwich City. Było to spowodowane poważną kontuzją Didiera Drogby. Piłkarz musiał zostać zabrany do szpitala. The Blues mimo to wygrali w 3. kolejce Premier League 3:1.

Bartosz Zimkowski

Na inaugurację 3. kolejki Aston Villa podzieliła się punktami z Wolverhampton Wanderers. Wilki dość niespodziewanie ponownie przegrały. The Villans mieli zdecydowaną przewagę, jednak nie potrafili jej udokumentować zdobyciem bramki. Nieco później rozpoczął się mecz na JJB Stadium i tutaj fani zobaczyli już gole. The Latics wygrali z Queens Park Rangers 2:0, a oba trafienia były dziełem Franco Di Santo. Dla Argentyńczyka były to pierwsze bramki w tym sezonie.

O drugie zwycięstwo walczyła Chelsea Londyn. Jej rywalem było Norwich City. Beniaminek od szóstej minuty musiał odrabiać straty. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Jose Bosingwa i bramkarz Kanarków nie miał nic do powiedzenia. To "ustawiło" spotkanie. Norwich jednak nie zamierzało się poddawać i w drugiej połowie doprowadziło do wyrównania. Błąd popełnił Hilario, który nie zrozumiał się z kolegą drużyny Branislavem Ivanoviciem i nie zdołał wypiąstkować piłki. Grant Holt okazji nie zmarnował i był remis 1:1.

Chwilę później miała miejsce bardzo nieprzyjemna sytuacja. Golkiper Norwich John Ruddy znokautował Didiera Drogbę i piłkarza zabrano do szpitala. Mecz został przedłużony o aż 11 minut, jednak londyńczycy dużo wcześniej strzelili zwycięskie bramki. Najpierw Frank Lampard wykorzystał rzut karny, a już w jedenastej doliczonej minucie fatalny błąd defensywy Norwich wykorzystał Juan Mata. To był debiut Hiszpana w barwach Chelsea i od razu okrasił go zdobyciem bramki.

Na Anfield Liverpool w takich samych rozmiarach wygrał Liverpool. The Reds nie mieli problemów z ograniem Boltonu Wanderers. Swoje pierwsze gole dla nowego zespołu zdobyli Jordan Henderson oraz Charlie Adam. Bramkę głową uzyskał również Martin Skrtel. Honor Boltonu uratował Ivan Klasnic. Jednak wydatnie pomógł mu w tym Jamie Carragher, obrońca Liverpoolu, który źle przyjął piłkę i w efekcie akcja Kłusaków zakończyła się bramką.