Primera Division: Thriller w Walencji, Soldado rozpoczął od hat-tricka (wideo)

Z wysokiego "C" sezon zainaugurował Roberto Soldado. Hiszpański napastnik Valencii strzelił hat-tricka i był ojcem zwycięstwa nad Racingiem Santander. Kantabryjczycy prowadzili już 3:1, jednak sobotniego wieczoru nie zgarnęli nawet oczka. Od zwycięstwa rozgrywki Primera Division rozpoczął również zespół Realu Sociedad. Z kolei w spotkaniu dwóch beniaminków w końcówce zwycięstwo Betisowi Sevilla zapewnił Ruben Castro.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Po odejściu Juana Maty grę na swoje barki w Valencii przejął Roberto Soldado. Hiszpański napastnik był niezwykle aktywny pod polem karnym Racingu Santander i strzelił aż cztery bramki. W szóstej minucie skierował jednak piłkę do własnej siatki. Kantabryjczycy byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki i jeszcze na kilka minut przed końcem prowadzili. Końcówka należała jednak do atakującego Che, który jeszcze 2-krotnie trafił do siatki. Co ciekawe dwa lata temu, jeszcze w barwach Getafe, Soldado również rozpoczął od hat-tricka i zakończył sezon z 16 trafieniami na koncie. W sobotnim meczu jedną z bramek dla Valencii zdobył sprowadzony w lecie za 6 mln euro Adil Rami.

Tym samym powrotu na hiszpańskie boiska nie będzie dobrze wspominał aktualny trener Racingu, Hector Raul Cuper, który w 2000 i 2001 roku właśnie z Valencią awansował dwukrotnie do finałów Ligi Mistrzów.

Świetny debiut na Półwyspie Iberyjskim zaliczył za to Philippe Montanier. Francuz poprowadził Real Sociedad do wyjazdowego zwycięstwa nad Sportingiem Gijon. Zwycięstwo Baskom zapewnił Agirretxe, który dwukrotnie głową pokonał golkipera miejscowych. To właśnie pomocnik Realu jako pierwszy wpisał się na listę strzelców w nowym sezonie Primera Division.

Po 35 latach do najwyższej klasy rozgrywkowej powróciła Granada. Beniaminek był bliski remisu z innym "nowym" tego sezonu - Betisem Sevilla. W 86. minucie gola na wagę kompletu oczek zdobył jednak Ruben Castro.

Bramki ze spotkania Valencia - Racing:

Wyniki sobotnich meczów 2. kolejki Primera Division:

Sporting Gijon - Real Sociedad 1:2 (0:1)
0:1 - Agirretxe 35'
0:2 - Agirretxe 65'
1:2 - De Las Cuevas (k.) 68'

Czerwone kartki: Lora /90' - za drugą żółtą/ (Sporting), Martinez /67' - za faul/ (Sociedad).

0:1 - Castro 86'

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)