Anglia: Trzech Polaków na boisku

Wojciech Szczęsny, Radosław Majewski oraz Artur Krysiak pojawili się w weekend w meczach ligi angielskiej. Obaj bramkarze przebywali na boisku przez pełne 90 minut.

Bartosz Zimkowski

W Premier League wystąpił tylko Wojciech Szczęsny. Polak jednak musiał wyjmować aż ośmiokrotnie piłkę z siatki w spotkaniu 3. kolejki Premier League z Manchesterem United. Czerwone Diabły wygrały 8:2. Mimo tylu puszczonych goli polski golkiper nie został obarczony winą za porażkę.

W The Championship wystąpił Radosław Majewski. Zagrał od pierwszej minuty w spotkaniu Nottingham Forest - West Ham United. Jednak Reds przegrali z Młotami aż 1:4, a Polak opuścił boisko w 64. minucie. W Southampton cały mecz z Leicester City na ławce rezerwowych przesiedział Bartosz Białkowski. Święci przegrali 2:3. Natomiast nawet w meczowej kadrze zabrakło w Derby County Tomasza Cywki.

Artur Krysiak zaliczył pełne 90 minut w barwach Exeter City (League One) w pojedynku z Chesterfield. Jego drużyna wygrała 2:1, a polski bramkarz przepuścił strzał jedynie z rzutu karnego.