Jagiellonia Białystok - Znicz Pruszków 0:2 w meczu sparingowym

Jagiellonia Białystok przegrała w meczu sparingowym z II-ligowym Zniczem Pruszków 0:2 (0:0). Bramki dla drużyny z Mazowsza zdobyli Mikołaj Rybaczuk oraz Paweł Zawistowski.

Tomasz Kozioł

W 29. minucie z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Michał Herman. Do odbitej piłki dopadł Dawid Florian, który został sfaulowany w polu karnym przez Radosława Kałużnego i sędzia wskazał na ?wapno?. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Tomasz Piotrowski i nie wykorzystał rzutu karnego. Piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Jacka Banaszyńskiego.

W 55. minucie Znicz Pruszków objął prowadzenie. Maciej Rybaczuk po pięknej indywidualnej akcji, w której minął trzech obrońców Jagiellonii, mocnym strzałem pod poprzeczkę z szesnastu metrów pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

Trzy minuty przed końcem spotkania Znicz zdobył drugą bramkę. Sandomierski sfaulował w polu karnym Charlesa Nwagou i sędzia podyktował drugi rzut karny dla graczy z Pruszkowa w tym meczu. Pewnym egzekutorem "11" okazał się Zawistowski.

Szkoleniowiec Jagiellonii Białystok Artur Płatek nie był do końca zadowolony z gry żółto-czerwonych. - W pierwszej połowie oprócz kilku dużych błędów w grze mojego zespołu nie zobaczyłem nic. W drugiej coś drgnęło, ale zdawałem sobie sprawę, że ten tydzień będzie kryzysowy i widać to było w grze moich zawodników. Nie robię tragedii z tego sparingu. Idziemy naszym tokiem przygotowań, mamy trzy tygodnie do ligi i wchodzimy w ten ostateczny etap. W najbliższym czasie będziemy ćwiczyć dynamikę i szybkość. W tych elementach Znicz miał nad nami przewagę. (...) Musimy położyć większy nacisk na grę obronną. Strata Rodneia jest kluczowa i to widać w naszej grze.

Po spotkaniu Płatek zrezygnował z usług testowanego Brazylijczyka Johnatana oraz przyznał, że chciałby pozyskać 19-letniego obrońcę Piotra Aleksandrowicza z IV-ligowej Granicy Kętrzyn, który trenował z Jagą w tym tygodniu. Aleksandrowicz miałby występować w drużynie Młodej Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Znicz Pruszków 0:2 (0:0)
0:1 - Mikołaj Rybaczuk 55'
0:2 - Zawistowski (k.) 87'

Jagiellonia Białystok: (I połowa) Banaszyński - Łatka, Kałużny, Nawotczyński, Markiewicz - Niedziela, Bruno, Kwiek, Sokołowski - Sobociński, Truszkowski. (II połowa) Sandomierski - Łatka (70' Aleksandrowicz), Napierała, Nawotczyński (74' Johnatan), Wasiluk - Nieddziela (65' Renusz), Marczak, Falkowski, Kwiek (72' Karankiewicz), Jarecki - Sotirović.

Znicz Pruszków: Bieniek - Lewczuk (46' Rackiewicz), Piotrowski, Kowalski (46' Kokosiński), Januszewski (46' Maciej Rybaczuk) - Florian (46' Mikołaj Rybaczuk), Grzeszczyk (62' Łoszakiewicz), Osoliński (46' Zawistowski), Herman (46' Kaczmarek) - Paluchowski (46' Nwagou), Lewandowski (46' Feliksiak)