Polacy w ligach zagranicznych: Obraniak zapewnia 3 punkty Lille

Podczas minionego weekendu na boiskach europejskich klubów oglądać mogliśmy poczynania 19 polskich zawodników. Na listę strzelców wpisali się: Radosław Majewski (Nottingham Forest), Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole), Michał Janota (Go Ahead Eagles) oraz Robert Lewandowski (Borussia Dortmund).

Marcin Celejewski

Bardzo udany występ zanotował w ten weekend Ludovic Obraniak. Polak na murawie pojawił się w 52. minucie, przy stanie 1:0 dla przeciwników. Już trzy minuty później Obraniak zaliczył asystę przy bramce dającej remis, a w 86. minucie przypieczętował wygraną swojego zespołu, ustalając wynik na 3:1.

Kolejny raz na listę strzelców wpisał się także Robert Lewandowski. Napastnik Borussii Dortmund zdobył bramkę chwilę przed końcem meczu, lecz było to za mało na Herthę Berlin, z którą podopieczni Jürgena Kloppa przegrali 1:2.

Bramkę na zapleczu kolejno angielskiej Premier League i holenderskiej Eredivisie zdobyli Radosław Majewski oraz Michał Janota. Nottingham Majewskiego przegrał jednak z Southampton 2:3, natomiast zespół Janoty Go Ahead Eagles zremisował 2:2 z SC Veendam.

W bramce PSV Eindhoven zadebiutował Przemysław Tytoń. Polski bramkarz w meczu z VVV Venlo przepuścił trzy bramki w cztery minuty, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3. Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej w Holandii zaliczył również inny polski bramkarz Paweł Kieszek, który od tego sezonu zastępuje w bramce Rody Kerkrade właśnie wspomnianego wyżej Tytonia. Wypożyczony z FC Porto golkiper skapitulował tylko raz, a jego zespół pokonał Twente 2:1.

Anglia

Premier League
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Swansea (1:0)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Swansea (1:0)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu ligowym z Bolton (5:0)

Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu ligowym z Coventry City FC (0:2)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Southampton FC (2:3)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Nottingham (3:2)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - poza kadrą w meczu ligowym z Charlton Athletic FC (0:2)

Austria

T-Mobile Bundesliga
Tomasz Wełnicki (Kapfenberger SV) - poza kadrą w meczu ligowym z Salzburg (1:3)
Konrad Gilewicz (FC Wacker Innsbruck) - poza kadrą w meczu ligowym z Ried (0:5)

Belgia

Jupiter League
Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela) - 90 minut w meczu ligowym z KV Kortrijk (2:0)
Grzegorz Sandomierski (Racing Genk) - rezerwowy w meczu ligowym z St. Truiden (4:3)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - od 52. minuty, bramka i asysta w meczu ligowym z St. Etienne (3:1)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - poza kadrą w meczu ligowym z St. Etienne (3:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Nancy (0:0)
Grzegorz Krychowiak (FC Girondins de Bordeaux) - rezerwowy w meczu ligowym z Evian TG (0:0)

Grecja

Alpha Ethniki

Mirosław Sznaucner (PAÓK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Ergotelis (1:2)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z PAOK (2:1)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - 90 minut w meczu ligowym z Venlo (3:3)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z Twente (2:1)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z Twente (2:1)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Twente (2:1)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - 90 minut, bramka i żółta kartka w meczu ligowym z SC Veendam (2:2)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - rezerwowy w meczu ligowym z FC Emmen (2:0)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 58. minuty w meczu ligowym z Hertha (1:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Hertha (1:2)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut, bramka i żółta kartka w meczu ligowym z Hertha (1:2)
Adam Matuszczyk (FC Koln) - rezerwowy w meczu ligowym z Nurnberg (1:2)
Sławomir Peszko (FC Koln) - 90 minut w meczu ligowym z Nurnberg (1:2)
Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Schalke (2:1)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - poza kadrą w meczu ligowym z Hamburger (2:0)
Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - 90 minut w meczu ligowym z Hoffenheim (0:4)
Artur Sobiech (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z Stuttgart (0:3)

2. Bundesliga
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Fürth) - poza kadrą w meczu ligowym z Duisburg (2:1)
Marcus Piossek (Karlsruher SC) - poza kadrą w meczu ligowym z Dusseldorf (2:4)

3. Liga
David Blacha (SV Sandhausen) - do 45. minuty w meczu ligowym z SC Rot-Weiß Oberhausen (1:4)
Mateusz Szczur (SV Babelsberg 03) - poza kadrą w meczu ligowym z SpVgg Unterhaching (1:2)
Robert Wulnikowski (Offenbacher FC Kickers 1901) - 90 minut w meczu ligowym z Werder Bremen II (4:0)

Rumunia

I liga
Łukasz Szukała (Universitatea Cluj) - 90 minut w meczu ligowym z Concordia Chiajna (1:1)

Turcja

Superliga
Paweł Brożek (Trabzonspor Kulübü) - poza kadrą w meczu ligowym z Manisaspor (1:1)
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulübü) - rezerwowy w meczu ligowym z Manisaspor (1:1)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulübü) - poza kadrą w meczu ligowym z Manisaspor (1:1)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulübü) - do 81. minuty, żółta kartka i asysta w meczu ligowym z Manisaspor (1:1)
Kamil Grosicki (Sivasspor) - 90 minut w meczu ligowym z Karabukspor (1:2)
Maciej Iwański (Manisaspor) - poza kadrą w meczu ligowym z Trabzonspor (1:1)
Marcin Kuś (Istanbul Büyükşehir) - poza kadrą w meczu ligowym z Galatasaray (2:0)