Bundesliga: Peszko oceniony lepiej od gwiazd Bayeru! Drużyna Polanskiego znów przegrała

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Sławomir Peszko w Derbach Renu nie rozegrał wielkiego meczu, ale zasłużył na niezłe oceny. Pozostali gracze FC Koeln otrzymali podobne noty. Pierwszy raz w sezonie wygrały Czerwone Diabły. Zespołowi Mainz nie pomogło 67 minut Eugena Polanskiego.

Sławomir Peszko rozegrał 77 minut w pojedynku z Bayerem. Zespół Polaka zwyciężył przekonująco 4:1, ale "Peszkin" nie należał do wyróżniających się postaci ekipy Stale Solbakkena. Od portalu goal.com otrzymał notę "6.5" w 10-stopniowej skali. "Rozegrał przyzwoite zawody, na skrzydle robił dużo szumu z Podolskim" - napisano o grze kadrowicza Franciszka Smudy. Pozostali pomocnicy Kolonii - Mato Jajalo i Adil Chihi - otrzymali takie same recenzje.

Kibice FC Koeln głosujący na stronie internetowej dziennika Express uznali, że Peszce należy się ocena "2.4" (gdzie "1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki). Zdecydowanie najwyższe recenzje zebrali Lukas Podolski (2 gole i asysta) oraz Milivoje Novaković (gol i 3 asysty). Słabiej od Peszki wypadli za to wszyscy zawodnicy Aptekarzy z Michaelem Ballackiem i Andre Schuerrle na czele.

***

Prowadzenie w Derbach Nadrenii-Palatynatu objęli goście po kwadransie gry. Sami Allagui ograł na prawej flance Rodneia i dośrodkował w pole karne, gdzie Marcel Risse głową podał do Erica-Maxima Choupo-Motinga, który umieścił ją w siatce.

Czerwone Diabły wyrównały po samobójczym uderzeniu Bo Svenssona, który przelobował własnego bramkarza po centrze Floriana Dicka, a po zmianie stron przeszły do zdecydowanej ofensywy. Najpierw w podbramkowym zamieszaniu pod poprzeczkę trafił Itay Schechter, a w 73. minucie kapitan Christian Tiffert sprytnym strzałem głową ustalił wynik meczu. W końcówce zespół Marco Kurza jeszcze nieraz mógł pokonać Heinza Muellera.

W 67. minucie boisko opuścił Eugen Polanski. Nowy reprezentant Polski niczym specjalnym się nie wyróżnił i niewykluczone, że wkrótce straci miejsce w podstawowym składzie.

FC Kaiserslautern - FSV Mainz 3:1 (1:1)

0:1 - Choupo-Moting 15'

1:1 - Svensson 24' (sam.)

2:1 - Schechter 54'

3:1 - Tiffert 73'