LM: "Polski" mecz bez Głowackiego, Brożka i Obraniaka?

We wtorkowym pojedynku Trabzonsporu z Lille na murawie ma okazję zameldować się pięciu reprezentantów Polski. Wszystko wskazuje jednak na to, że kontuzje doznane podczas meczów ligowych wykluczą Arkadiusza Głowackiego i Ludovika Obraniaka.

Konrad Kostorz

"Ludo" brał udział w meczu ligowym Dogów z Lorient (1:1). Polak spisywał się dobrze, ale już w 18. minucie doznał kontuzji. Wytrwał na murawie przez godzinę. - Był bardzo dzielny - ocenił trener. Jak donosi portal footlille.com, Ludovic Obraniak prawdopodobnie skręcił kostkę i niemal na pewno nie weźmie udziału we wtorkowym spotkaniu z wicemistrzami Turcji.

Z kontuzją pojedynek z Karabuksporem (3:1) zakończył również Arkadiusz Głowacki. Polski stoper był zmuszony zejść z boiska już po 31 minutach gry. Jak poważny jest uraz "Głowy", jak dotąd nie ujawniono. Nawet jednak jeśli Polak będzie zdrowy, Senol Gunes, jak donoszą tureckie media, nie postawi na niego, a na Mustafę Yumlu.

W podobnej sytuacji jest Paweł Brożek. W Super Lig znalazł się w wyjściowej "11" (71 minut), a w LM będzie jedynie rezerwowym. Pewny swojego miejsca w potyczce z LOSC może być za to Adrian Mierzejewski. W sobotę Gunes oszczędzał siły asa atutowego bordowo-niebieskich i wpuścił go dopiero po zmianie stron.

Były gracz Polonii Warszawa będzie więc jedynym biało-czerwonym, który wybiegnie od 1. minuty na murawę Huseyin Avni Aker. Trudno bowiem przypuszczać, by w tak ważnym meczu Rudi Garcia postawił w ataku mistrzów Francji na Ireneusza Jelenia.