Sparingowo: Portowcy uświetnili święto i poprawili sobie humory

Pogoń Szczecin pokonała 3:1 Kotwicę Kołobrzeg w środowym meczu kontrolnym. Potyczka była punktem kulminacyjnym obchodów 65-lecia kołobrzeskiego klubu, podczas których miejscowa publiczność pożegnała wybitnego wychowanka drużyny - Piotra Dubielę. Jedną z bramek dla Portowców zdobył Daniel Wólkiewicz, jeszcze niedawno grający w barwach Kotwicy.

Portowcy stawili się w Kołobrzegu tuż po sporej wpadce, za jaką uznano sobotnią porażkę z Dolcanem Ząbki na własnym terenie. W otwierającej sparing jedenastce znalazło się miejsce dla wielu graczy podstawowej jedenastki, z Dawidem Kucharskim i Vukiem Sotiroviciem na czele. Wybrańcy Marcina Sasala długo nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę Kotwicy, dlatego do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Piłkarze Pogoni otworzyli wynik już chwilę po rozpoczęciu drugiej części, gdy drogę do siatki trzecioligowców znalazł zmiennik - Łukasz Wójcik. Prowadzenie Portowców podwyższył w 58. minucie Daniel Wólkiewicz, jeszcze do niedawna przebywający na wypożyczeniu w Kotwicy. Nadzieje gospodarzy na radujące kibiców zwycięstwo odżyły pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Kontaktową bramkę dla kołobrzeżan ustrzelił wówczas doskonale znany w Szczecinie Maciej Ropiejko. Kołobrzeżanie natychmiast ruszyli do odrabiania strat, jednak ostatnie słowo należało ponownie do Portowców, którzy za sprawą trafienia Roberta Kolendowicza ustalili wynik na 3:1.

Spotkanie kontrolne było punktem kulminacyjnym obchodów 65-lecia Kotwicy, podczas których zorganizowano również pożegnanie wybitnego wychowanka kołobrzeskiego klubu - Piotra Dubieli. Piłkarz ten spędził w barwach Kotwicy niemal osiem sezonów, zaliczył też epizod w Pogoni, dla której przez ponad rok ustrzelił trzy gole. Dziś, Dubiela kontynuuje karierę w Raselu Dygowo, występującym w lidze okręgowej, a także zajmuje się szkoleniem młodych piłkarzy.

Szczególną temperaturę starcia powinno poczuć aż dwunastu z zawodników obu drużyn, którzy w środowy wieczór mogli zagrać przeciw byłemu klubowi. Wśród Portowców szansę dostali wspomniany już Wólkiewicz, a także Adam Frączczak, który przybył do szczecińskiego pierwszoligowca właśnie z Kołobrzegu.

Obie drużyny spotkały się także w letnim okresie przygotowawczym. Mecz zakończył się wówczas remisem 2:2.

Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Szczecin 1:3 (0:0)
0:1 - Wójcik 48'
0:2 - Wólkiewicz 58'
1:2 - Ropiejko 86'
1:3 - Kolendowicz 90'

Skład Pogoni: Janukiewicz - Kucharski, Kostkowski, Radler, Pietruszka, Petasz, Ława, Mandrysz, Frączczak, Rogalski, Sotirović. Grali także: Zomerski - Hricko, Matuszczyk, Szałek, Kolendowicz, Wólkiewicz, Noll, Łuszkiewicz, Wójcik.