Francja: Nieudany debiut Krychowiaka w pierwszym składzie Bordeaux

Kłopoty kadrowe Girondins Bordeaux sprawiły, że trener Francis Gillot w meczu 10. kolejki z Nice musiał sięgnąć po Grzegorza Krychowiaka. Młodzieżowy reprezentant Polski nie zdołał uchronić zespołu ze Stade Chaban-Delmas od wyjazdowej porażki.

Konrad Kostorz

Francis Gillot posłał do boju Grzegorza Krychowiaka po raz drugi w sezonie. Jego premierowy występ miał miejsce w 6. kolejce w meczu z Toulouse (2:3) i trwał zaledwie 2 minuty. Tym razem 21-latek wyszedł w podstawowym składzie jako defensywny pomocnik. Zagrał w ustawieniu 4-4-2 obok doświadczonego Czecha Jaroslava Plasila.

Żyrondyści dość szybko stracili dwie bramki i znaleźli się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. W 40. minucie Krychowiak zapędził się pod pole karne OGC i został przewrócony przez Davida Hellebuycka. Widzowie na Stade Municipal du Ray wstrzymali oddech, ale gwizdek arbitra nie wybrzmiał. W 56. minucie potężny strzał pochodzącego z Gryfic zawodnik na raty musiał bronić David Ospina. Krychowiak pozostał na murawie do ostatniej minuty.

Bordeaux po 10 kolejkach ma na koncie tylko jedno zwycięstwo i zajmuje dopiero 17. pozycję w tabeli Ligue 1.

OGC Nice - Girondins Bordeaux 3:0 (2:0)
1:0 - Mouloungui 11'
2:0 - Hellebuyck 35'
3:0 - Clerc 65'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)