Puchar Niemiec: Finalista poprzedniej edycji i niedawny pogromca Bayernu za burtą!

MSV Duisburg nie zagra w najlepszej "16" DFB-Pokal po porażce z IV-ligowcem. W sukcesie Holstein Kiel wydatny udział miał piłkarz urodzony w Gliwicach. Bayern rozgromił Ingolstadt 6:0. Aż do 81. minuty broniące tytułu Schalke tylko remisowało z Karlsruhe.

Konrad Kostorz

Choć zespół z Duisburga rozczarowuje w rozgrywkach ligowych, jego porażka z drużyną z Ligi Regionalnej musi być uznany za sensacja. W barwach zwycięskiej drużyny 74 minuty rozegrał Polak Jarosław Lindner. Skrzydłowy pochodzący z Gdańska przed laty rozegrał jedno spotkanie w 1. Bundeslidze w barwach Hannoveru 96. Pierwszą bramkę dla Holstein zdobył urodzony w Gliwicach Niemiec Rafael Kazior.

Do niespodzianki doszło na AWD-Arena. Ekipa Mirko Slomki, która w niedzielę ograła Bayern, musiała uznać wyższość FSV Mainz. Jedyną bramkę strzelił w dogrywce rezerwowy Andreas Ivanschitz. Dla ekipy Thomasa Tuchela to pierwsze zwycięstwo od 13 sierpnia! Warto odnotować, że w 122. minucie (!) Christian Wetklo obronił rzut karny egzekwowany przez Didiera Ya Konana. Poza kadrą Die Roten znalazł się Artur Sobiech. Z kolei Eugen Polanski cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Drobne trudności z awansem mieli Koenigsblauen. Słabo spisujące się na zapleczu ekstraklasy Karlsruhe długo stawiało opór ekipie Huuba Stevensa. Dopiero w końcówce sprawy w swoje ręce wziął supersnajper Klaas-Jan Huntelaar, który głową wykorzystał precyzyjną centrę Christiana Fuchsa. Po chwili wynik ustalił Joel Matip. Dalej grają także Hertha, Norymberga i Stuttgart. Wart odnotowania jest gol 21-letniego Christopha Hemleina w jego debiucie w podstawowej "11" Die Schwaben.

W pojedynku z outsiderem 2. Bundesligi w obecności 60 000 widzów Jupp Heynckes dał zagrać zmiennikom. Od 1. minuty wyszli Hans-Joerg Butt, Diego Contento, Danijel Pranjić, David Alaba oraz Nils Petersen. Zespół z Ingolstadt utrzymywał remis aż do 33. minuty, kiedy Thomas Mueller zamienił na gola podanie Anatolija Tymoszczuka. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Skutecznością błysnął Petersen. 22-latek wkrótce może poważnie zagrozić pozycji Mario Gomeza w pierwszym składzie. Premierową bramkę dla Bawarczyków zdobył Japończyk Takashi Usami.

Losowanie par 1/8 finału DFB-Pokal zaplanowano na niedzielę 30 października. Mecze rozegrane zostaną 21 i 22 grudnia.

Wyniki środowych spotkań 1/16 finału Pucharu Niemiec:

Holstein Kiel (IV) - MSV Duisburg (II) 2:0 (0:0)
1:0 - Kazior 54'
2:0 - Sykora 58'

Rot-Weiss Essen (IV) - Hertha Berlin 0:3 (0:0)
0:1 - Ramos 64'
0:2 - Lasogga 72'
0:3 - Rukavytsya 86'

Hannover 96 - FSV Mainz 05 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
0:1 - Ivanschitz 93'

Karlsruher SC (II) - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2 (0:0)
0:1 - Huntelaar 81'
0:2 - Matip 83'

Erzgebirge Aue (II) - FC Nuernberg 1:2 (0:0)
0:1 - Esswein 64'
0:2 - Mendler 68'
1:2 - Konig 78'

Bayern Monachium - FC Ingolstadt (II) 6:0 (1:0)
1:0 - Mueller 33'
2:0 - Alaba 49'
3:0 - Petersen 53'
4:0 - Petersen 71'
5:0 - Matip 82' (sam.)
6:0 - Usami 90'

VfB Stuttgart - FSV Frankfurt (II) 3:0 (2:0)
1:0 - Hemlein 4'
2:0 - Cacau 38'
3:0 - Traore 89'

Eintracht Frankfurt - FC Kaiserslautern 0:1 (0:0, 0:0, 0:0)
0:1 - Sukuta-Pasu 119'

-> Wyniki i opis wtorkowych spotkań 1/16 finału Pucharu Niemiec<-

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)