Hat trick Zakrzewskiego - relacja z meczu Miedź Legnica - Calisia Kalisz

Po serii słabszych spotkań Miedź Legnica w końcu odniosła zwycięstwo. Październik zakończyła miłym akcentem pokonując przed własną publicznością Calisię Kalisz 3:0 (1:0). Zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone.

Dawid Sołtys

W końcu drużyna Miedzi przypomniała swoim kibicom to, co prezentowała jeszcze przed miesiącem, czyli niezłą grę i pewne zwycięstwo. Przed spotkaniem było czuć jednak niepokój, bo ekipa Miedzi przegrała trzy ostatnie mecze, a mając taki skład powinna raczej seryjnie wygrywać.

Od początku potyczki z Calisią to jednak legniczanie dominowali. Nie było wielu sytuacji bramkowych w pierwszej odsłonie, ale jedna z nich przyniosła bramkę. W 34 minucie Marcin Nowacki wyłożył piłkę pod nogi Zbigniewa Zakrzewskiego, a ten z 10 metra uderzył mocno i pokonał Marcina Ludwikowskiego. Przed przerwą zarówno gospodarze, jak i goście trafili w poprzeczkę. Ben Starosta po strzale z rzutu wolnego, a Błażej Ciesielski po uderzeniu z dystansu.

W drugiej połowie Miedź nadal atakowała. W 59 minucie było już 2:0, znowu dzięki trafieniu Zakrzewskiego. Wykorzystał podanie z linii końcowej Kamila Hempela. W 69 minucie mogło się wiele zmienić. Mateusz Gawlik upadając zagrał piłkę ręką w polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę. Calisia miała okazję na kontaktowego gola. Karnego jednak zmarnował Krzysztof Gościniak. Jego strzał świetnie obronił Andrzej Bledzewski. Minęło raptem kilkadziesiąt sekund, a Miedź podwyższyła wynik na 3:0. Hat-tricka skompletował Zakrzewski, który po dośrodkowaniu Piotra Madejskiego skierował piłkę głową do siatki. Miedź zasłużenie zwyciężyła i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli.

- Były dwa kluczowe momenty, by odmienić losy spotkania. Raz po strzale w poprzeczkę, a drugi przy rzucie karnym. Nie wykorzystaliśmy tych okazji i przegraliśmy 0:3. W końcówce meczu całkowicie nas zdominowali. Generalnie wygrał zespół zdecydowanie lepszy i życzę mu awansu - powiedział trener Calisii Grzegorz Dziubek.

- To był dla nas ciężki tydzień. Wdarł się pewien niepokój, bo po tym, jak graliśmy dobre mecze, a potem było słabiej i zaczęły się nerwowe ruchy. Są takie momenty słabości. Jestem wdzięczny, że zespół w końcu przełamał tę serię. Powróciliśmy na prawidłowe tory, czyli te sierpniowe i wrześniowe. Trzeba jak najszybciej zapomnieć o meczach październikowych - podsumował Bogusław Baniak, trener Miedzi.

Miedź Legnica - Calisia Kalisz 3:0 (1:0)

Miedź Legnica: Bledzewski - Starosta, Paszliński, Woźniczka, Zasada - Gawlik (90' Zieliński), Nowacki, Garuch (88' Mowlik), Madejski, Hempel (81' Kajca) - Zakrzewski (77' Orłowski).

Calisia Kalisz: Ludwikowski - Wiącek, Vergilov, Jóźwiak (88' Janicki), Maksymov - Migawa (83' Lis), Matuszewski, Ciesielski (62' Kotwica), Dziubek, Gościniak - Odunka.

Żółte kartki: Zakrzewski, Gawlik - Vergilov, Odunka.

Sędzia: Marcin Muszyński (Łódź).

Widzów: 2000.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!