Manduca: To najważniejszy gol w mojej karierze

W Polsce głośno mówi się o kolejnych sukcesach APOEL-u Nikozja w Lidze Mistrzów. To właśnie mistrz Cypru wyeliminował Wisłę Kraków, zdobywając decydującą bramkę na kilka minut przed końcem spotkania.

Rafał Malinowski

We wtorek APOEL ograł na swoim stadionie FC Porto. Bramkę na 2:1 w 89. minucie zdobył Gustavo Manduca. - To najważniejszy gol w mojej karierze. Na to spotkanie z Brazylii przyleciał mój tata. Ta bramka była prezentem dla niego. A co do naszych zwycięstw. Każde musimy wybiegać i to dosłownie. Przyjrzeliśmy się statystykom. Średnio w trakcie meczu pokonujemy 7-8 kilometrów więcej niż rywal - powiedział Manduca w rozmowie z Super Expressem.

Brazylijczyk doskonale pamięta ciężki dwumecz z Wisłą Kraków. Gustavo Manduca jednego z graczy Białej Gwiazdy widziałby nawet w swojej drużynie. - W ciemno brałbym Meliksona. Przed meczami z Wisłą jego gry musieliśmy się uczyć na pamięć. Oglądaliśmy wideo, analizowaliśmy każde jego zagranie. Byliśmy uczulani, że z jego strony grozi nam olbrzymie niebezpieczeństwo. Kupiłbym też tego Polaka, który strzelił nam gola... - stwierdził, mając na myśli oczywiście Patryka Małeckiego.

Źródło: Super Express.