Bundesliga: Polanski wrócił i dostał czerwoną kartkę! Mainz wygrał po raz pierwszy od prawie 3 miesięcy (wideo)

Pierwszy od 24 września występ dla FSV Mainz Eugena Polanskiego do 83. minuty był bardzo udany. Jego zespół uporał się z faworyzowanym Stuttgartem i przerwał serię 9 meczów bez zwycięstwa! Pomiędzy 50. a 64. minutą na Coface Arena padły aż 4 gole.

Konrad Kostorz

Eugen Polanski pojawił się w składzie Die Nullfuenfer po raz pierwszy od 7. kolejki. Reprezentant Polski zajął pozycję w samym środku boiska obok Juliana Baumgartlingera i Elkina Soto.

25-latek w pierwszej połowie spisywał się poprawnie. Stracił bardzo mało piłek, a kilka przejął. Wykonał sporo celnych podań, ale trzeba przyznać, iż zagrywał głównie do tyłu do najbliżej ustawionego kolegi. Inicjatywę mieli gospodarze i oni też stworzyli sobie najlepszą okazję - w 37. minucie Andreas Ivanschitz przedarł się przez obronę Stuttgartu, a jego nieuchronnie zmierzający do bramki strzał wślizgiem tuż przed linią wybił Khalid Bouhlarouz. Goście zagrożenie stwarzali zwłaszcza za sprawą Cacau, ale bardzo pewnie interweniował Christian Wetklo.

Tuż po wznowieniu gry Die Schwaben niespodziewanie objęli prowadzenie, gdy płaskie dośrodkowanie Martina Harnika pewnym strzałem na gola zamienił Cacau, nie dając szans Wetklo. Riposta Mainz była natychmiastowa - po wrzutce Soto skuteczną "główką" popisał się Anthony Ujah. Przy strzale Nigeryjczyka, który zdobył premierową bramkę w Bundeslidze, z interwencją nieco spóźnił się Sven Ulreich.

Gol Ujaha na 1:1:

W 59. minucie bardzo kontrowersyjną decyzję podjął Guido Winkmann. Arbiter z Kerken podyktował "11" za atak Mazy na Nicolai Muellerze. Co ciekawe, gospodarze nie przerwali gry i nawet nie domagali się karnego! Z okazji jednak skorzystali za sprawą pewnego uderzenia Ivanschitza. Za moment było już 3:1! Fatalne nieporozumienie Cristiana Molinaro i Ulreicha z zimną krwią wykorzystał Ujah.

Gdy losy rywalizacji były już przesądzone, Polanski, który po zmianie stron miał mnóstwo udanych interwencji, ostro zaatakował od tyłu rezerwowego VfB, Christopha Hemleina, a sędzia wyrzucił go z boiska! "To była rozsądna decyzja" - ocenili dziennikarze Kickera. W końcówce ekipa Bruno Labbadii szturmował bramkę FSV, ale nie zdołała zdobyć nawet kontaktowego gola.

FSV Mainz 05 - VfB Stuttgart 3:1 (0:0)
0:1 - Cacau 50'
1:1 - Ujah 53'
2:1 - Ivanschitz 60' (k.)
3:1 - Ujah 64'

Czerwona kartka: Polanski /83' za brutalny faul/ (Mainz).