Młoda Ekstraklasa: Remis w Lubinie, wyjazdowe zwycięstwo Podbeskidzia

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Znicz
/ Znicz

W czwartek odbyły się dwa spotkania rozgrywanej awansem 17. kolejki Młodej Ekstraklasy. KGHM Zagłębie Lubin zremisowało z Lechem Poznań, zaś PGE GKS Bełchatów uległ Podbeskidziu Bielsko-Biała.

W tym artykule dowiesz się o:

Starcie, do którego doszło na Dolnym Śląsku, zapowiadało się niezwykle interesująco. Naprzeciw siebie stanęły bowiem wicelider, a zarazem mistrz z ubiegłego sezonu oraz drużyna, która w ostatnich kolejkach spisywała się znakomicie. Kolejorz objął prowadzenie po kwadransie gry, gdy samobójczego gola strzelił Dawid Śliwiński. Wyrównał na początku drugiej połowy Krzysztof Danielewicz i ostatecznie oba zespoły zainkasowały po jednym oczku.

W drugim czwartkowym meczu PGE GKS przegrał u siebie z Podbeskidziem 1:2. Do przerwy bełchatowianie mieli w garści trzy punkty, lecz po zmianie stron bielszczanie zadali dwa ciosy i dzięki temu odnieśli trzecie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie.

Na kolejne spotkania 17. kolejki trzeba poczekać do soboty i niedzieli. W najciekawszym z nich Górnik Zabrze podejmie Widzew Łódź.