Grad goli w Częstochowie i Rybniku - wyniki niedzielnych spotkań 19. kolejki II ligi gr. zachodniej

Prawdziwą kanonadę urządzili sobie piłkarze Miedzi Legnica, którzy w Częstochowie aż sześciokrotnie trafiali do siatki rywala. Jedna bramka mniej padła w spotkaniu w Rybniku, gdzie sprawa zwycięstwa rozstrzygnęła się w ostatniej minucie spotkania.

W tym artykule dowiesz się o:

Po sobotnich spotkaniach przedostatniej w tym toku kolejki II ligi grupy zachodniej wydawało się, że mroźna pogoda przeszkadzała piłkarzom w strzelaniu bramek. Zupełnie inaczej było jednak w niedzielę, bo w trzech meczach padło jedenaście goli. Piłkarze Rakowa Częstochowa swoje ostatnie zwycięstwo odnieśli niemal pięć tygodni temu i chociażby remis z Miedzią stał by się już wielką niespodzianką. Już pierwsza bramka pokazała, że gospodarzom będzie ciężko zatrzymać zespół Miedzi. Chociaż w polu karnym Rakowa znajdowało się pięciu piłkarzy i bramkarz, to Kamil Hempel nie miał problemów ze zdobyciem gola. Do przerwy legniczanie jeszcze dwukrotnie trafiali do siatki rywala, a w drugiej połowie zaaplikowali rywalom kolejne trzy bramki.

O wiele więcej emocji przyniósł pojedynek dwóch zespołów z dolnych partii tabeli - ROW-u Rybnik i Zagłębia Sosnowiec. Podopieczni Jerzego Wyrobka liczyli, że ten mecz pozwoli im na odbicie się od dna tabeli i to oni już w 7. minucie otworzyli wynik. Kolejne akcje pokazały jednak, że piłkarzom Zagłębia nie będzie tak łatwo i do szatni schodzili przegrywając już 1:2. Nadzieję dał im w 60. minucie Rafał Jankowski, który wyrównał stan meczu, dobijając po swoim rzucie karnym. Trzy punkty zostały jednak w Rybniku, dzięki bramce Kamila Kosteckiego w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. - Kluczem do tego, że dzisiaj wygraliśmy było wyrzucenie z głowy zawodników tego, że już wszystko jest dobrze, że przyjeżdża zespół będący niżej w tabeli. I tak rzeczywiście zespół podszedł do tego - powiedział po spotkaniu trener ROW-u, Ryszard Wieczorek.

W ligowej tabeli na prowadzeniu utrzymała się Chojniczanka, ale tyle samo punktów zgromadziły zespoły GKS-u i Miedzi.

Wyniki niedzielnych spotkań 19. Kolejki II ligi grupy zachodniej

Raków Częstochowa - Miedź Legnica 0:6 (0:3)

0:1 Hempel 22’

0:2 Gawlik 32’

0:3 Paszliński 43’

0:4 Nowacki 52’

0:5 Zieliński 69’

0:6 Zakrzewski 72’

ROW Rybnik - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)

0:1 Stefański 7’

1:1 Wieczorek 15’

2:1 Wieczorek (k.) 28’

2:2 Jankowski 60’

3:2 Kostecki 90’

Tur Turek - MKS Kluczbork 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!