Anglia: Trzech Polaków na boisku, trzech na rezerwie

Trzech polskich piłkarzy pojawiło się w weekend na angielskich boiskach. Wszyscy wystąpili na różnych szczeblach rozgrywek - od Premier League po League One.

Bartosz Zimkowski

Tradycyjnie w barwach Arsenalu Londyn między słupkami pojawił się Wojciech Szczęsny. Reprezentant Polski nie zdołał zachować czystego konta w pojedynku z Norwich City, ale mimo to Kanonierzy wygrali 2:1. Rezerwowym w londyńskim zespole był Łukasz Fabiański.

W The Championship na boisku zameldował się tylko Tomasz Cywka. Wystąpił od pierwszej minuty w meczu Derby County z Hull City. Boisko opuścił 18 minut przed końcem, a jego drużyna przegrała na Pride Park 0:2.

Rezerwowymi tego dnia byli Radosław Majewski oraz Bartosz Białkowski. Pierwszy z nich nie dostał szansy w spotkaniu Nottingham Forest z Ipswich Town. Reds wygrali 3:2. Natomiast Białkowski oglądał zwycięstwo Southampton nad Brighton & Hove Albion (3:0).

W League One pełne 90 minut rozegrał bramkarz Exeter City Artur Krysiak. 22-latek został dwukrotnie pokonany przez piłkarzy Yeovil Town, a mecz zakończył się remisem 2:2.