Najlepsze drużyny ekstraklasy - ranking

Portal SportoweFakty.pl ocenił wszystkie drużyny w meczach 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zobacz w spotkaniach jakiego zespołu można spodziewać się najwięcej emocji, a w jakiego najmniej.

Bartosz Zimkowski

Oceny drużyn w 15. kolejce T-Mobile Ekstraklasy (skala szkolna 1-6):

Polonia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:1)

Ocena drużyny Polonii Warszawa - 3,0. Czarne Koszule zdominowały przebieg piątkowego meczu, przez długi czas nie miały jednak pomysłu na dobrze broniących się Górali. Gospodarze popełniali sporo indywidualnych błędów, a gdy już dochodzili do sytuacji bramkowych, mieli kłopoty z trafieniem w bramkę. Przebieg meczu odmieniło dopiero wejście Caniego, który jest specjalistą od dobijania piłek i strzelania brzydkich goli.

Ocena drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała - 3,0. Górale w pierwszych minutach agresywnie ruszyli do ataku, co szybko udało się udokumentować trafieniem Sachy. Przez grubo ponad godzinę podopieczni Kasperczyka bronili się dobrze i rozważnie, wyprowadzając przy tym szalenie groźne kontry. Solidna zapora w końcu jednak pękła.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Ocena drużyny Śląska Wrocław - 2,5. Pierwsza połowa w wykonaniu Śląska była słaba. W drugiej wrocławianie stracili bramkę i uparcie dążyli do wyrównania. Mieli doskonałe sytuacje, ale na przeszkodzie stanął im Pareiko. W porównaniu do poprzednich meczów było to słabsze spotkanie w wykonaniu WKS-u.

Ocena drużyny Wisły Kraków - 3,0. Ciut wyżej niż Śląsk tylko dlatego, że wiślacy wygrali we Wrocławiu. Biała Gwiazda w meczu ze Śląskiem nic nadzwyczajnego nie pokazała, ale osiągnęła to, co chciała. I miała w składzie Pareikę.

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)

Ocena drużyny ŁKS-u Łódź- 3,0. W słabym meczu w Łodzi ŁKS był zespołem posiadającym dość zdecydowaną optyczną przewagę. Niewykorzystywanie sytuacji strzeleckich i niezdecydowanie napastników się jednak mści. Gospodarze do przerwy prowadzili tylko 1:0, choć mogli co najmniej 3:0, więc zostali skarceni.

Ocena drużyny Jagiellonii Białystok - 2,5. Punkt zdobyty w Łodzi może cieszyć zawodników Jagiellonii, zwłaszcza że w sobotę nie zaprezentowali oni na boisku nic ciekawego. Rywale właściwie ten punkt im podarowali, choć plus należy się za wykorzystanie nieporadności przeciwnika i zamianę błędu łodzian na gola na wagę remisu.

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin 4:1 (2:0)

Ocena drużyny Górnika Zabrze - 5,0. Górnik miał w swoim składzie Nakoulmę, który "zrobił różnicę". Zabrzanie w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła byli jednak o dwie klasy lepsi od Zagłębia.

Ocena drużyny Zagłębia Lubin - 1,0. Tym razem krótko. Fatalne i beznadziejne spotkanie w wykonaniu Miedziowych.

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:0 (1:0)

Ocena drużyny Korony Kielce - 3,0. Niby nic wielkiego nie zrobili, lecz w tym przypadku całe piękno tkwi w prostocie. Wystarczyło jedno genialne zagranie Vukovicia i celna główka Korzyma. Potem umiejętne cofnięcie się i skupienie na defensywie. Legia została sparaliżowana.

Ocena drużyny Legii Warszawa- 1,5. Nie tego spodziewaliśmy się po niedoszłym mistrzu jesieni. Po ostatnich świetnych spotkaniach, odbili się od Korony jak od gumowej ściany. Miało być pierwsze miejsce, a tak pozostaje rozgoryczenie i niesmak.

Cracovia - PGE GKS Bełchatów 2:1 (1:0)

Ocena drużyny Cracovii - 4,0. W pierwszej połowie Pasy raziły nieskutecznością. Zamiast prowadzić 1:0, mogły schodzić do szatni z wynikiem 3:0. Po zmianie stron mogło się to na nich zemścić. Gospodarze oddali pole rywalom, których stać było na wyrównanie strat, ale ostatnie słowo należało już do Pasów.

Ocena drużyny GKS-u Bełchatów - 3,5. Przed przerwą podopieczni Kamila Kieresia starali się prowadzić grę, ale to Cracovia objęła prowadzenie i śmiało mogła je podwyższyć. Dużej przewagi, którą Brunatni wypracowali w drugiej połowie, nie udało im się przekuć w zwycięstwo, a ostatecznie z Krakowa wyjechali bez punktów.

Lech Poznań - Widzew Łódź 0:1 (0:0)

Ocena drużyny Lecha Poznań - 2,5. Poznaniacy mieli przewagę optyczną w tym meczu, ale nic z niej nie wynikało. Kolejorz stworzył za mało sytuacji, a po stracie bramki nie potrafił zagrozić poważniej Widzewowi. Podopieczni Jose Marii Bakero byli w tym spotkaniu bezradni.

Ocena drużyny Widzewa Łódź - 3,5. Nie był to piękny mecz w wykonaniu piłkarzy Widzewa, ale osiągnęli oni swój cel. Nie pozwolili Lechowi na zbyt wiele i wykorzystali jedną z niewielu sytuacji. Warto dodać, że to łodzianie byli bliżsi podwyższenia wyniku niż Lech wyrównania.

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów 1:0 (1:0)

Ocena drużyny Lechii Gdańsk - 3,5. Gdańszczanie wreszcie się przełamali i odnieśli zwycięstwo. Na pewno zasłużyli na bramkę, jednak w dalszej fazie meczu mogli pokusić się o więcej trafień. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że mieli trochę szczęścia w defensywie, gdzie po raz kolejny dobry mecz zagrał Wojciech Pawłowski.

Ocena drużyny Ruchu Chorzów - 3,0. Piłkarze Ruchu Chorzów w poniedziałek z pewnością nie byli zespołem gorszym na boisku, jednak po stracie bramki nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Popełnili też kilka błędów, co mogło ich kosztować stratę kolejnych bramek.