Puchar Króla: Real znów zwycięski, potknięcia Valencii i Villarreal

We wtorek dokończono pierwsze mecze 1/16 Pucharu Króla. Skromne zwycięstwo odniósł Real Madryt, który po bramkach Jose Callejona i Cristiano Ronaldo pokonał Ponferradinę. Jedynie remisy zanotowały zespoły Valencii czy Villarreal. Jedną nogą w kolejnej rundzie jest za to Real Sociedad i Osasuna Pampeluna, a ponownie pierwszą ligę "poczuli" kibice Deportivo La Coruna, których pupile wygrali 3:1 z silnym Levante. Rewanże odbędą się 20-22 grudnia.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Ósme wyjazdowe spotkanie z rzędu odniósł Real Madryt. Królewscy w meczu z III-ligową Ponferradiną nie stanęli na wysokości zadania, ale przed rewanżem mogą spać spokojnie. Gracze Jose Mourinho do 29. minuty męczyli się z rywalami, kiedy to z bliskiej odległości trafił Jose Callejon. Skrzydłowy dostaje dużo szans w meczach o małą stawkę, ale jest niezwykle skuteczny. Były piłkarz Espanyolu Barcelona w tym sezonie grał przez 440 minut i aż 6-krotnie trafiał do siatki!

Za dwie żółte kartki przedwcześnie boisko musiał opuścić Raul Albiol, jednak zamiast zrywu gospodarzy, mieliśmy drugie trafienie dla Blancos. Po sobotnim bardzo słabym spotkaniu ponownie na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, który tego wieczoru nie wyróżnił się niczym szczególnym na tle pozostałych piłkarzy.

Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów i porażce z Betisem Sevilla kolejny raz nie zachwycili piłkarze Valencii. Nietoperze jedynie bezbramkowo zremisowali z Cadiz. W trakcie meczu na placu gry pojawili się Roberto Soldado, Ever Banega i Jeremy Mathieu, ale oni również nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na korzyść przyjezdnych.

Najlepszą zaliczkę przed rewanżem zapewnił sobie zespół Realu Sociedad, który pokonał Granadę 4:1. Wielkie emocje mieliśmy w spotkaniu innych I-ligowych drużyn. Jeszcze w 83. minucie Rayo Vallecano prowadziło 2:1 na stadionie Racingu, by ostatecznie polec 2:3.

Coraz gorzej wygląda sytuacja trenera Juana Carlosa Garrido. Jego Villarreal znajduje się tuż nad strefą spadkową, a we wtorkowy wieczór dopiero w końcówce Borja Valero uratował remis z III-ligowym Mirandes. Z niżej notowanych ekip wygrała występująca w Segunda Division Cordoba, która po bramce w 90. minucie pokonała Betis Sevilla.

Ponadto niespodziewany spadkowicz poprzedniego sezonu, Deportivo La Coruna, pewnie pokonało obecną rewelację ligi, Levante. Po świetnym meczu ekipa z Galicji wygrała zasłużenie 3:1.

Cadiz - Valencia 0:0

Ponferradina - Real Madryt 0:2 (0:1)
0:1 - Callejon 29'
0:2 - Ronaldo 74'

Czerwona kartka: Albiol /69, za drugą żółtą/ (Real).

1:3 - Fernandez 73'

Czerwone kartki: Bautista /58', za drugą żółtą/ oraz Ortiz /90', za drugą żółtą/ (obaj Almeria).

3:1 - Saul 79'

Czerwona kartka: Rodas /83', za drugą żółtą/ (Levante).

Getafe - Malaga 0:1 (0:0)
0:1 - Juanmi 84'

Real Mallorca - Sporting Gijon 0:1 (0:0)
0:1 - Muniz 79'

Mirandes - Villarreal 1:1 (1:0)
1:0 - Alain 26'
1:1 - Valero 81'

Racing Santander - Rayo Vallecano 3:2 (1:1)

0:1 - Iniesta 42'

Albacete Balompie - Atletico Madryt 2:1 (1:0)
1:0 - Calle (k.) 31'
2:0 - Zurdo 62'
2:1 - Adrian 70'

Czerwone kartki: Nunez /50'/ (Albacete) praz Dominguez /60'/ (Atletico).

Real Oviedo - Athletic Bilbao 0:1 (0:1)
0:1 - De Marcos 11'

Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)