KGHM Zagłębie minimalnie lepsze od Warty w pierwszym zimowym sparingu

W spotkaniu sparingowym rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku Wlkp. KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Wartą Poznań 1:0. Decydująca bramka padła w 84. minucie, a jej autorem był Szymon Pawłowski.

Szymon Mierzyński

Rywalizacja toczyła się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych - przy porywistym wietrze. Mimo to nie zabrakło ciekawych akcji z obu stron.

W szeregach lubinian aktywny był zwłaszcza David Abwo, który często rozgrywał piłkę i obsługiwał kolegów dobrymi podaniami. W Warcie natomiast pierwsze skrzypce grał Paweł Piceluk. 24-letni napastnik - pozyskany niedawno z Lecha Rypin - udowodnił, że jego wysoka skuteczność w III lidze nie była przypadkiem. Futbolówka go szukała i miał kilka szans na otwarcie wyniku. Raz nawet udało mu się trafić do siatki Aleksandra Ptaka, lecz arbiter odgwizdał spalonego.

Pierwsza połowa to lekka przewaga Zagłębia, zaś po zmianie stron nieco lepiej prezentowali się podopieczni Jarosława Araszkiewicza. Mimo to jako zwycięzcy z boiska schodzili piłkarze z Dolnego Śląska. Decydująca bramka padła w 84. minucie. Szymon Pawłowski ruszył do prostopadłego podania Kamila Wilczka i nie zmarnował wybornej okazji.

- Przy straconym golu nasza obrona się pogubiła. Rywale to wykorzystali i zapewnili sobie wygraną, choć remis byłby chyba bardziej sprawiedliwym wynikiem - powiedział portalowi SportoweFakty.pl rzecznik prasowy zielonych, Hubert Niedzielski.

Wartę czeka teraz wyjazd na zgrupowanie do Zakopanego. Zagłębie natomiast kontynuuje obóz w Grodzisku Wlkp. Jeszcze w piątek o godz. 16.00 podopieczni Pavla Hapala zmierzą się z KS Polkowice.

KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań 1:0 (0:0)
1:0 - Pawłowski 84'

KGHM Zagłębie Lubin: Ptak (46' Forenc) - Rymaniak, Banaś, Osyra (46' Dąbrowski), Costa, zawodnik testowany, Abwo, Wilczek, Hodur, Pawłowski, Woźniak (60' Szczepaniak).

Warta Poznań: I połowa: Radliński - Jasiński, Wichtowski, Sobieraj, Mójta, Ngamayama (38' Artur Marciniak), Klimek, Foszmańczyk, Reiss (30' Grzeszczyk), Piceluk, Giel; II połowa: Sobański - Wichtowski, Jasiński, Bartkowiak, Otuszewski, Artur Marciniak, Magdziarz, Grzeszczyk, Ciarkowski, Jakóbowski, Klatt.