Pierwsze zwycięstwo Jagi pod wodzą Hajty

Jagiellonia Białystok w drugim sobotnim sparingu wysoko pokonała we Władysławowie trzecioligową Cartusię Kartuzy 4:1. Było to pierwsze zwycięstwo Tomasza Hajty jako trenera zespołu z Podlasia.

Tomasz Kozioł

Wynik meczu w 14. minucie otworzył Jan Pawłowski. Wychowanek Jagiellonii doszedł do odbitej przez bramkarza piłki i wpakował ją do bramki. W 31. minucie żółto-czerwoni prowadzili już 2:0. W polu karnym sfaulowany został Pawłowski i sędzia bez wahania wskazał na 11. metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Marko Ćetković. Kilka minut później padła trzecia bramka dla Jagi. Ćetković prostopadłym podaniem obsłużył Ermina Seratlicia, a ten zdobył gola.

W drugiej połowie bramkę niespodziewanie strzelili trzecioligowcy. W 67. minucie ładnie z rzutu wolnego przymierzył jeden z piłkarzy Cartusii i Tomasz Ptak musiał wyjmować piłkę z siatki. Stracony gol podrażnił Jagę, która w końcówce podwyższyła wynik. Prostopadłym podaniem Seratlicia obsłużył Pawłowski i młody Czarnogórzec strzelił swojego drugiego gola w tym meczu.

W pierwszym sobotnim sparingu Jagiellonia zremisowała 1:1 z Gryfem Wejherowo.