Ruch przegrał na koniec zgrupowania

Meczem kontrolnym z Polonią Bytom piłkarze Ruchu Chorzów zakończyli zgrupowanie w Rybniku - Kamieniu. Grający bez kilku podstawowych graczy Niebiescy przegrali z grającymi w eksperymentalnym zestawieniu zawodnikami pierwszoligowca.

Drugiej porażki podczas przygotowań do rundy wiosennej doznali piłkarze Ruchu. Podopieczni Waldemara Fornalika przegrali z Polonią Bytom 1:2. Meczem z pierwszoligowcem chorzowianie zakończyli zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu.

Pojedynek dobrze rozpoczął się dla Ruchu. Grający m.in. bez Michala Peskovicia, Marka Zieńczuka i Arkadiusza Piecha chorzowianie objęli prowadzenie, gdy do siatki Polonii trafił Paweł Abbott. Później jednak gole zdobywali bytomianie. Jeszcze przed przerwą wyrównał Daniela Mąka, a dziesięć minut przed końcem zwycięską bramkę dla Polonii zdobył testowany przy Olimpijskiej Sebastian Kurowski.

Rafał Grodzicki (na pierwszym planie) nie uchronił Niebieskich od straty dwóch goli w sparingu z Polonią Bytom

Szkoleniowiec zespołu z Cichej nie robił z porażki tragedii. – Na pewno lepiej niż ostatnio zaprezentowaliśmy się w ofensywie. Jednego z goli straciliśmy natomiast po prostym błędzie. To efekt tego, że w takich meczach stawiamy na młodzież - stwierdził Waldemar Fornalik.

Zaraz po meczu Niebiescy wrócili do domów. Chorzowianie przez najbliższy tydzień trenować będą na własnych obiektach. W środę Ruchu zmierzy się z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, a w sobotę z MSK Zyliną. – W najbliższych spotkaniach zamierzamy już wystawiać skład, który będzie występował w meczach ligowych. Mecz z Polonią był ostatnim, w którym dokonaliśmy przeglądu całej kadry - dodał trener.

W poniedziałek (30 stycznia) Ruch wyleci na zgrupowanie do Turcji, gdzie przebywać będzie do 11 lutego. Nad Bosforem zespół rozegra cztery gry kontrolne. Być może w najbliższym tygodniu w Chorzowie testowany będzie kolejny piłkarz.

Ruch Chorzów - Polonia Bytom 1:2 (1:1) 1:0 - Abbott 12 1:1 – Mąka 36 1:2 - Kurowski 80’

Ruch Chorzów: Perdijić - Lewczuk, Grodzicki, Djokić, Szyndrowski - Grzyb, Malinowski, Starzyński, Grzelak, Włodyka - Abbott II połowa: Matras - Burliga, Lewiński, Stawarczyk, Josl - Smektała, Straka, Lisowski, Janoszka -Stefański, Jankowski.

Polonia Bytom: Balaz - Sinclair, Kulpaka, Gamla, Szuszkiewicz - Góral, Radulj, Mąka, Paulista, Michalak - Alexandre II połowa: Mika - Sinclair, Kulpaka, Gamla, Michalak - Mąka, Pokotyluk, Matusiak, Kurowski, Szkatuła - Wojtków.