Sparingowo: Lech pokonał Piasta

Lech Poznań pokonał Piasta Gliwice 2:1 w swoim drugim tegorocznym meczu sparingowym. Obie bramki dla Kolejorza na początku pierwszej połowy zdobył Siergiej Kriwiec. Spotkanie obfitowało w całkiem dużą ilość sytuacji podbramkowych.

Od początku meczu sporo się działo i już chwilę po pierwszym gwizdku sędziego dobrą okazję miał Aleksandar Tonev. Lechitom spotkanie ułożyło się znakomicie, bo po kwadransie gry prowadzili 2:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Siergiej Kriwiec, który najpierw strzałem po ziemi z pola karnego pokonał Dariusz Trela, a po chwili podwyższył wynik pakując piłkę do bramki z bliskiej odległości. Przy obu golach asysty zanotował Tonev. Piast się jednak nie załamał i miał w tym meczu swoje sytuacje do zdobycia bramki. Ani Pavol Cicman, ani Ruben Jurado nie zdołali pokonać Jasmina Buricia.

W przerwie Jose Maria Bakero wymienił prawie cały skład Lecha, na murawie zostawiając jedynie Manuela Arboledę. Poznaniacy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale goście groźnie kontrowali. W 66. minucie udało im się pokonać 17-letniego Aleksandra Wandzela, dla którego był to pierwszy występ w bramce Lecha. Gol był dość efektowny, a jego strzelcem okazał się Marcos Bonfim. Brazylijczyk występujący wcześniej w Polonii Leszno jest testowany przez sztab szkoleniowy Piasta.

Druga połowa dostarczyła mniej sytuacji strzeleckim i żadna ze stron nie zmieniła losów meczów. Dla poznaniaków był to drugi zwycięski sparing w tym roku. W piątek wyjadą na zgrupowanie do Hiszpanii.

Lech Poznań - Piast Gliwice 2:1 (2:0)

1:0 - Kriwiec 9' 2:0 - Kriwiec 13' 2:1 - Bonfirm 66'

Lech Poznań: Burić (46' Wandzel), Wojtkowiak (46' Tomasz Kędziora), Wołąkiewicz (46' Djurdjević), Arboleda (82' Zaniewski), Bruma (46' Henriquez), Injac (46' Kamiński), Drewniak (46' Murawski), Kriwiec (46' Możdżeń), Tonev (46' Stilić), Wilk (46' Ślusarski), Rudnev (46' Ubiparip).

Piast Gliwice: Trela (27' Szmatuła, 60' Korbecki) - Lisowski, Cuerta, (63' Buryan), Krzycki (90' Witek), Paulauskas (46' Bzdęga), Cicman (46' Zganiacz), Matras, (69' Bodzioch), Urban, (58' Bonfirm), Podgórski, (63' Pietrzak), Jurado (58' Nalepa), Wojciech Kędziora (58' Świątek).

Sędzia: Łukasz Araszkiewicz (Poznań). Widzów: