Sparingowo: Klęska Cracovii z Dynamem

Klęską 2:7 z ukraińskim Dynamem Kijów zakończył się ostatni sparing Cracovii podczas dziesięciodniowego zgrupowania w hiszpańskiej Marbelli. Spotkanie odbyło się w ramach finału Football Impact Cup.

Maciej Kmita

W drodze do finału Pasy pokonały 3:2 Dynamo Tbilisi oraz otrzymały walkower za mecz z Dnipro Dniepropietrowskiem (Ukraińcy wycofali się z turnieju). Dynamo natomiast pokonało Young Boys Berno (2:2 i 4:2) i FC Videoton (5:0).

Już po 9 minutach sobotniego meczu Cracovia przegrywała 0:2 po golach Ołeksandra Alijewa  i Admira Mehmediego. Drużyna Dariusza Pasieki odpowiedziała trafieniem Aleksejsa Visnakovsa, po którym jeszcze przed przerwą Andrij Jarmołenko zdobył kolejne bramki dla kijowian. Po zmianie Wojciech Kaczmarek wyjmował piłkę z siatki po strzałach Dudu i Browna Ideye, a drugą bramkę dla Pasów zdobył gracz Dynama Serhij Rybałka.

W niedzielę krakowianie wrócą do Polski, a 1 lutego wylecą na kolejne zgrupowanie do Turcji.

Cracovia - Dynamo Kijów 2:7 (1:4)
0:1 - Alijew 8'
0:2 - Mehmedi 9'
1:2 - Visnakovs 11'
1:3 - Jarmołenko 20'
1:4 - Jarmołenko 41'
1:5 - Dudu 51'
1:6 - Dudu 53'