Anglia: Czyste konto Szczęsnego, ale Arsenal nie wygrał

Arsenal Londyn nie potrafił wygrać w środę w meczu 23. kolejki Premier League z Boltonem Wanderers. Czyste konto zachował za to Wojciech Szczęsny.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie na Reebok Stadium było ciekawe. Od początku do ataków rzucił się Arsenal Londyn. Raz po raz stwarzał sobie dogodne sytuacje, jednak kiepska skuteczność nie pozwoliła zespołowi Arsene'a Wengera na wyjście na prowadzenie. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić także gospodarze. W świetnej sytuacji znalazł się m.in. David N'Gog. Były zawodnik Liverpoolu stanął oko w oko z Wojciechem Szczęsnym i spudłował.

W drugiej połowie również obie drużyny miały mnóstwo okazji, ale tak jak w pierwszej - nie padła ani jedna bramka. Sporo kontrowersji wywołała stykowa sytuacja Wojciecha Szczęsnego z Kevinem Davisem. Sędzia powinien wskazać na "wapno", ponieważ polski bramkarz faulował napastnika Kłusaków. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0, co sprawiło, że Arsenal zajmuje dopiero siódme miejsce w Premier League.

Londyńczyków wyprzedziło po środowych meczach Newcastle United. Sroki ograły na Ewood Park Blackburn Rovers 2:0. Miały jednak szczęście, ponieważ tuż przed przerwą Tim Krul obronił uderzenie Davida Dunna z rzutu karnego. Sroki przegoniły nie tylko Arsenal, ale i Liverpool. Plasują się na piątej pozycji, która uprawnia ich do gry w Lidze Europejskiej.

Wyniki środowych meczów 23. kolejki Premier League:

Aston Villa - Queens Park Rangers 2:2 (1:2) 0:1 - Cisse 12' 0:2 - Warnock (sam.) 29' 1:2 - Bent 45' 2:2 - NZogbia 79'

Blackburn Rovers - Newcastle United 0:2 (0:1) 0:1 - Dann (sam.) 12' 0:2 - Obertan 90'

W 44. minucie David Dunn (Blackburn Rovers) nie wykorzystał rzutu karnego (Tim Krul obronił).

Bolton Wanderers - Arsenal Londyn 0:0

Fulham Londyn - West Bromwich Albion 1:1 (0:0) 1:0 - Dempsey 69' 1:1 - Tchoyi 82'

Sunderland - Norwich City 3:0 (2:0) 1:0 - Campbell 21' 2:0 - Sessegnon 28' 3:0 - Bardsley 54 '