Sparingowo: Piast z Polonią na remis

W sparingu rozegranym w Kamieniu k. Rybnika, gliwicki Piast zremisował 1:1 z Polonią Bytom. Bramkę dla gliwiczan już w 5. minucie zdobył Patryk Nalepa, do wyrównania w 33. minucie doprowadził zaś Bartosz Wojtków.

Sebastian Kordek

Oba zespoły wystawiły w tym meczu praktycznie po dwa różne składy w obu połowach. Jednak wszystko, co najciekawsze miało miejsce w pierwszych 45 minutach.

Najpierw w 5. minucie wynik spotkania otworzył młody Patryk Nalepa, a 28 minut później wyrównał Bartosz Wojtków.

W 16. minucie urazu nabawił się Fernando Cuerda i musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Zastąpił go Wojciech Lisowski.

Sparing z Polonią był też okazją do przyjrzenia się czeskiemu napastnikowi, Tomasowi Docekalowi, który dostał szansę gry od początku drugiej odsłony meczu.

Piast Gliwice - Polonia Bytom 1:1 (1:1)
1:0 - Patryk Nalepa 5'
1:1 - Bartosz Wojtków 33'

Piast: (I połowa): Trela (Szmatuła 31') - Matras, Cuerda (Lisowski 16'), Krzycki, Bodzioch - Bzdęga, Alvaro Jurado, Urban, Cicman - Ruben Jurado, Nalepa. (II połowa): Szmatuła (Korbecki 60') - Lisowski, Buryan, Groborz, Paulauskas - Hałgas, Murawski, Zganiacz, Pietrzak - Docekal, Świątek.

Polonia: (I połowa): Cabaj - Jefisov, Kulpaka, Żivny, Abramowicz - Kwiatkowski, Maliszewski, Hermes, Mąka - Paulista, Wojtków. (II połowa): Mika - Sinclair, Kulpaka, Żivny, Abramowicz - Szkatuła, Alancewicz, Gamla, Michalak - Ściański, Płókarz.