Sparingowo: Warta Poznań znów skuteczna i z kolejnym zwycięstwem

W spotkaniu kontrolnym rozegranym w Wągrowcu miejscowa Nielba przegrała z Wartą Poznań 1:3. Dla I-ligowca było to trzecie sparingowe zwycięstwo z rzędu.

Szymon Mierzyński

Jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze, gdy w 8. minucie do siatki trafił były piłkarz Lecha Poznań, Tomasz Mikołajczak. Odpowiedź zielonych - i to dwukrotna - nastąpiła jednak jeszcze w pierwszej połowie. Wyrównał Piotr Reiss, a następnie bramkarza Nielby pokonał Piotr Giel. Dla byłego zawodnika Ruchu Radzionków było to debiutanckie trafienie w nowym klubie.

Po przerwie padł jeszcze jeden gol dla poznaniaków, a jego autorem był Alain Ngamayama. Warciarze zwyciężyli ostatecznie 3:1 i kontynuują dobrą serię w sparingach (wcześniej pokonali Jarotę Jarocin oraz Chrobrego Głogów).

Tym razem w składzie ekipy Jarosława Araszkiewicza zabrakło piłkarzy testowanych. Po raz pierwszy od dłuższego czasu wystąpił za to Adrian Laskowski, który wcześniej zmagał się z kontuzją.

Nielba Wągrowiec - Warta Poznań 1:3 (1:2)
1:0 - Mikołajczak 8'
1:1 - Reiss 28'
1:2 - Giel 38'
1:3 - Ngamayama 67'

Skład Warty: Radliński (46' Słowik) - Wichtowski (70' Laskowski), Jasiński, Otuszewski, Mójta (46' Ngamayama), Bartkowiak, Magdziarz (46' Jakóbowski), Reiss (46' Ciarkowski), Grzeszczyk, Bereszyński (46' Piceluk), Giel (46' Klatt).