Sparingowo: Warta Poznań znów skuteczna i z kolejnym zwycięstwem

W spotkaniu kontrolnym rozegranym w Wągrowcu miejscowa Nielba przegrała z Wartą Poznań 1:3. Dla I-ligowca było to trzecie sparingowe zwycięstwo z rzędu.

Szymon Mierzyński

Jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze, gdy w 8. minucie do siatki trafił były piłkarz Lecha Poznań, Tomasz Mikołajczak. Odpowiedź zielonych - i to dwukrotna - nastąpiła jednak jeszcze w pierwszej połowie. Wyrównał Piotr Reiss, a następnie bramkarza Nielby pokonał Piotr Giel. Dla byłego zawodnika Ruchu Radzionków było to debiutanckie trafienie w nowym klubie.

Po przerwie padł jeszcze jeden gol dla poznaniaków, a jego autorem był Alain Ngamayama. Warciarze zwyciężyli ostatecznie 3:1 i kontynuują dobrą serię w sparingach (wcześniej pokonali Jarotę Jarocin oraz Chrobrego Głogów).

Tym razem w składzie ekipy Jarosława Araszkiewicza zabrakło piłkarzy testowanych. Po raz pierwszy od dłuższego czasu wystąpił za to Adrian Laskowski, który wcześniej zmagał się z kontuzją.

Nielba Wągrowiec - Warta Poznań 1:3 (1:2)
1:0 - Mikołajczak 8'
1:1 - Reiss 28'
1:2 - Giel 38'
1:3 - Ngamayama 67'

Skład Warty: Radliński (46' Słowik) - Wichtowski (70' Laskowski), Jasiński, Otuszewski, Mójta (46' Ngamayama), Bartkowiak, Magdziarz (46' Jakóbowski), Reiss (46' Ciarkowski), Grzeszczyk, Bereszyński (46' Piceluk), Giel (46' Klatt).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!