Niedziela w Eredivisie: Nie ma ofert dla Huntelaara

Manchester United, Arsenal, Barcelona i Real Madryt - to kluby, które od czasu deklaracji Hunetelaara pojawiały się w prasie holenderskiej, jako potencjalne nowe miejsca pracy napastnika Oranje. Nowy szkoleniowiec Ajaksu Marco van Basten zdradził tymczasem, że w klubie nie ma aktualnie żadnej oferty dla Huntelaara.

Maciej Krzyśków
Maciej Krzyśków

Kto chce króla strzelców?

Nie wiadomo, co bardziej odstrasza ewentualnych kontrahentów przed złożeniem oferty. Z jednej strony Ajax poinformował, że nie zamierza za wszelką cenę pozbywać się swojego najskuteczniejszego napastnika. Mało tego, brak ofert ma skłonić Huntelaara do przedłużenia umowy ze stołecznym klubem. Z drugiej strony Ajax liczy na określoną sumę - jeżeli do klubu nie wpłynie oferta na sumę 25 mln euro, to żadne rozmowy nawet się nie rozpoczną.

- Nie mamy żadnej oferty dla Huntelaara i mam nadzieję, że żadnej nie otrzymamy - przyznał szczerze van Basten.

Legenda holenderskiej piłki uważa, że obecnie bardzo trudno jest zatrzymać w klubie najzdolniejszych zawodników, którzy już w wieku 18-stu lata mają oferty od czołowych zachodnich drużyn.

- To naprawdę bardzo trudne zadanie. Wiem, że mamy doskonały system szkolenia, ale od 25 lat nie ulega on zmianie. Nie wiem, może trzeba zatrzymywać zawodników proponując im wyższe pensje, może trzeba składać jakieś inne obietnice - zastanawia się van Basten.

- Jeżeli piłkarz pogra w Ajaksie pięć czy sześć lat i wyjedzie, to wszystko jest w porządku. Tymczasem teraz wyjeżdżają z Holandii zawodnicy w wieku 18 i 19 lat, a to jest stanowczo zbyt młody wiek jak na transfer za zagranicę - dodał Marco van Basten.

Większy stadion dla Heraklesa

Po trzech latach spędzonych w Eredivisie, działacze Heraklesa Almelo postanowili zwiększyć pojemność swojego stadionu. Obiekt w Almelo aktualnie może pomieścić zaledwie 8,5 tysiąca kibiców. Tymczasem działaczom Heraklesa marzy się obiekt mogący pomieścić o 10 tysięcy więcej widzów.

- Chcemy stadionu, gdzie każdy będzie mógł usiąść na krzesełku i oglądać mecz. Jesteśmy poważnie zainteresowani rozbudową naszego obiektu. To nie będzie rewolucja, ale ewolucja w stylu krok po kroku. Docelowo nasz obiekt ma pomieścić 19 tysięcy widzów - oświadczył dyrektor Heraklesa Nico-Jan Hoogma.

Emanuelson już błyszczy w Azji

Olimpiada w Pekinie jeszcze się nie zaczęła, a już pierwszy laur spadł na zawodnika reprezentacji piłki nożnej Holandii. Urby Emanuelson został uznany za najlepszego zawodnika turnieju ING cup, który traktowany jest jako turniej przygotowawczy do Olimpiady.

Emanuelson był jednym z faworytów do miejsca w składzie na Euro 208, ale ostatecznie nie znalazł uznania w oczach van Bastena. Teraz van Basten ma być opiekunem Emanuelsona w Ajaksie i wszystko wskazuje na to, że ich współpraca nie będzie możliwa także i w nowym sezonie. O Emanuelsona jeszcze w trakcie minionego sezonu pytały Tottenham i Valencia. Po zakończeniu Olimpiady więcej klubów może być zainteresowanych sprowadzeniem utalentowanego obrońcy.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×