Arka gromi Uzbeków w pierwszym sparingu na tureckiej ziemi

W swoim pierwszym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w tureckim Side Arka rozgromiła 9. zespół uzbeckiej ekstrakalsy - FK Bukhoro aż 5:0. Łupem bramkowym podzielili się: Charles Nwaogu - dwa gole oraz Omar Jarun, Bartosz Brodziński i testowany młodzieżowy napastnik Legii - Piotr Górski. Drugim sprawdzanym piłkarzem był Kazach Rafaił Asbuczanow.

Aleksander Wójcik

W 14 min premierową bramkę w Arce zdobył Charles Nwaogu, który po dośrodkowaniu Patryka Jędrzejowskiego skorzystał z zamieszania w polu karnym Uzbeków i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Pięć minut później na 2:0 podwyższył głową Omar Jarun, który wykorzystał celne dośrodkowanie innego skrzydłwoego - Piotra Tomasika.

Tuż przed  przerwą swojego drugiego gola  zdobył eks snajper Floty -  Nwaogu. Ponownie z boku zagrywał Tomasik,  a popularny Charles w swoim stylu uprzedzil obrońcę, następnie minął zwodem bramkarza i z ostrego kąta techniczną "podcinką" ustalił wynik do przerwy na 3:0 dla Arki.

W 60 min. piłkarze FK Bukhoro mieli najlepszą okazję na honorowego gola - po faulu Jaruna na wychodzącym na czystą pozycję napastniku, sędzia podyktował rzut karny. Jednakże strzelec jedenastki, posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką bramki Krzysztofa Żukowskiego.

Niewykorzystana sytuacja szybko zemściła sie na Uzbekach. Trzy minuty później Arka wyprowadzila szybką kontrę,  Tomasz Jarzębowski zagrał crossa na lewo, gdzie piłkę szybko wymienili między sobą Maciej Górski z Andriejem Liasjukiem i młodzieżowiec Legii technicznym strzałem z 14 metrów w długi róg - zaskoczył bramkarza, podwyższając rezultat na 4:0.

W 75 min kolejny rzut rożny przyniósł efekt w postaci piątej bramki dla Arki. Po dośrodkowaniu Jakuba Kowalskiego,  stojący przy krótkim słupku Bartosz Brodziński uprzedził bramkarza i wpakował piłkę głową do siatki - ustalając tym samym wynik pogromu uzbeckiego ekstraklasowicza.

W II połowie na boisku obok młodego napastnika Legii Macieja Górskiego, który dopiero co dojechał na zgrupowanie Arki w Side na placu gry pojawił się urodzony w Kazachstanie i mający rosyjskie i niemieckie obywatelstwo, pomocnik Rafaił Asbuczanow. Urodzony 25 stycznia 1989 roku piłkarz, reprezentował ostatnio barwy II-ligowej belgijskiej drużyny AS Eupen.

Arka - FK Bukhoro 5:0 (3:0)

1:0 - Nwaogu 14'
2:0 - Jarun 19' (głową)
3:0 - Nwaogu 45'
4:0 - Górski 63'
5:0 - Brodziński 75' (głową)

Arka: Żukowski - Radzewicz, Brodziński, Jarun, Krajanowski - Tomasik, Jarzębowski, Nakano, Jędrzejowski - Flis, Nwaogu.

II połowa: Żukowski - Radzewicz, Brodziński, Jarun, Krajanowski (80' Kasperkiewicz) - Asbuchanow (82' Szwoch), Jarzębowski (68' Radosavljevic), Pruchnik, Kowalski - Górski, Liasjuk

żółte kartki: Jarun, Charles, Kowalski