Holandia: Premierowy występ Smolarka w wyjściowym składzie ADO

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Ebi Smolarek na początku lutego zapowiadał, że szybko zamierza przebić się do podstawowej jedenastki ADO Den Haag. 31-letniemu Polakowi zajęło to trochę czasu, ale przeciwko SC Heerenveen wreszcie zagrał od 1. minuty.

23, 9, 22 - tyle minut trwały dotychczasowe występy Ebiego Smolarka w ADO Den Haag. Ponieważ Bociany znajdują się w kryzysie (3 punkty w 7 meczach!), a posada Maurice'a Steijna jest zagrożona (kandydatem do zastąpienia go jest Robert Maaskant), trener postanowił dokonać kilku roszad w składzie. Skorzystał na tym były gracz Borussii Dortmund, który w ustawieniu 4-3-3 wystąpił w roli środkowego napastnika.

W 40. i 47. minucie Smolarek uderzał na bramkę, ale nie zdołał pokonać Gino Coutinho. Były reprezentant Polski opuścił murawę po 72 minutach gry. Zastąpił go John Verhoek. ADO utrzymało do końcowego gwizdka bezbramkowy remis, który można uznać za sukces, biorąc pod uwagę, że Heerenveen plasuje się w tabeli 11 pozycji wyżej niż klub z Hagi. ADO Den Haag - SC Heerenveen 0:0