Rosja: Rybus i Komorowski z kolejnym zwycięstwem, Polacy odmienili grę Tereka

Odkąd Maciej Rybus i Marcin Komorowski trafili do Tereka Grozny, zespół z Czeczenii wyłącznie zwycięża. W sobotę Polacy rozegrali po 90 minut, a ich drużyna uporała się z sąsiadem w tabeli, FK Rostów.

Konrad Kostorz

W debiucie na rosyjskich boiskach Maciej Rybus i Marcin Komorowski pokonali Tom Tomsk 1:0. Tydzień później biało-czerwonych poszło jeszcze lepiej - Terek ograł na wyjeździe 3:1 FK Krasnodar, a Rybus wpisał się na listę strzelców.

W 35. kolejce ekipa Stanisława Czerczesowa gościł drużynę z Rostowa. Byli zawodnicy Legii znaleźli się w wyjściowej jednastce - Komorowski, który grał do ostatniego gwizdka, jako stoper, a Rybus, który został zmieniony w 90. minucie, w roli lewoskrzydłowego w ustawieniu 4-5-1. Terek wygrał po bramce Szamila Asildarowa. Piotra Polczaka po raz drugi z rzędu zabrakło nawet wśród rezerwowych.

Dzięki wygranej drużyna z Czeczenii awansowała na pozycję wicelidera grupy spadkowej Premier Ligi i oddaliła od siebie widmo degradacji.

Terek Grozny - FK Rostów 1:0 (0:0)

1:0 - Asildarow 48'