Młoda Ekstraklasa: Emocje w derbach Warszawy, Korona wykorzystała wpadkę Zagłębia

Za nami trzy pierwsze spotkania 22. kolejki Młodej Ekstraklasy. Zgodnie z oczekiwaniami najwięcej emocji dostarczyły derby Warszawy. Polonia zremisowała z Legią 2:2.

Szymon Mierzyński

Pojedynek był zacięty i wyrównany. Z wyniku bardziej zadowoleni mogą być jednak gospodarze. Powód? Od 54. minuty grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Dawid Weis. Wojskowi zachowali 1. miejsce w tabeli, ale ich przewaga nad resztą stawki sukcesywnie topnieje.

2. pozycję zajmuje aktualnie Korona Kielce, która bez większych problemów pokonała Lechię Gdańsk 2:0. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora wykorzystali potknięcie KGHM Zagłębia Lubin, które rzutem na taśmę uratowało remis w Łodzi. W starciu z Widzewem Miedziowi wyrównali dopiero w 93. minucie.

Na niedzielę zaplanowano trzy kolejne mecze 22. kolejki. W pościg za czołówką spróbują się udać zawodnicy Lecha Poznań i Górnika Zabrze, których czekają teoretycznie łatwe potyczki.