Serie A: Szok na San Siro, Fiorentina ograła Milan, świetny występ Boruca!

Do ogromnej niespodzianki doszło w 31. kolejce ligi włoskiej. Przegrywająca ostatnio mecz za mecz Fiorentina pokonała na wyjeździe mistrza i lidera! Równie zaskakujący wynik padł w Lecce, gdzie gospodarze ograli Romę.

W 18. minucie Artur Boruc poradził sobie z mocnym uderzeniem Zlatana Ibrahimovicia z rzutu wolnego. Po półgodzinie gry Maxi Lopez został sfaulowany przez Matiję Nastasicia w polu karnym, a szwedzki gwiazdor zmylił polskiego golkipera i otworzył wynik rywalizacji. Jeszcze przed zmianą stron Boruca uratował słupek po strzale Lopeza.

Druga odsłona rozpoczęła się zupełnie niespodziewanie - po znakomitej kombinacyjnej akcji Lorenzo Di Silvestriego i Stevana Joveticia Czarnogórzec zmusił do kapitulacji Christiana Abbiatiego. W 53. minucie mogło być 2:1, ale Boruc w świetnym stylu obronił kąśliwe uderzenie Antonio Nocerino.

Rossoneri próbowali powrócić na prowadzenie, ale ich ataki nie były zbyt przekonujące. Boruc w opałach znalazł się dopiero w 81. minucie, ale poradził sobie ze strzałem Robinho. Po chwili na murawie zameldował się Antonio Cassano, który wrócił do gry po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej problemami z sercem.

W końcówce inicjatywę nieoczekiwanie przejęli przyjezdni i zadali decydujący cios za sprawą akcji Joveticia z Amaurim, dla którego było to pierwsze trafienie odkąd w styczniu trafił na Stadio Artemio Franchi z Juventusu. W ciągu doliczonych 5 minut Boruc otrzymał "żółtko" za grę na czas, ale Fiorentinie udało się dotrwać do końcowego gwizdka i w 16. wyjazdowym meczu w sezonie odniosła dopiero drugie zwycięstwo!

AC Milan - AC Fiorentina 1:2 (1:0) 1:0 - Ibrahimović 31' (k.) 1:1 - Jovetić 47' 1:2 - Amauri 89'

Milan: Abbiati - Abate, Mexes, Bonera, Zambrotta (83' Cassano) - Nocerino, Ambrosini (54' Aquilani), Muntari - Emanuelson (62' Robinho) - Lopez, Ibrahimović.

Fiorentina: Boruc - Carporese (69' Felipe), Natali, Nastasić - De Silvestri, Behrami, Lazzari, Kharja, Pasqual - Ljacić (77' Amauri), Jovetić.

Żółte kartki: Ambrosini, Bonera, Aquilani (Milan) oraz Pasqual, Nastasić, Boruc (Fiorentina).

Szokującej klęski doznała AS Roma, która została rozbite przez Lecce, które w ostatnich dwóch kolejkach tylko bezbramkowo remisowało z outsiderami, Ceseną i Novarą! Zajmujący 18. pozycję w tabeli zespół z południa Włoch zainkasował cenne 3 "oczka" i do bezpiecznego miejsca traci już tylko 4 punkty.

Ważne zwycięstwo w kontekście rywalizacji o lokatę na najniższym stopniu podium odniosło Udinese Calcio, a bohaterem został niezawodny Antonio Di Natale, który zdobył gola i zaliczył asystę. Pierwsze punkty pod wodzą Andrei Stramaccioniego stracili Nerazzurri. Co jednak istotne Inter Mediolan znów zaczął strzelać dużo goli i prezentować ofensywny futbol. Wyniki sobotnich spotkań 31. kolejki Serie A:

Atalanta Bergamo - AC Siena 1:2 (1:1) 1:0 - Schelotto 9' 1:1 - Larrondo 13' (k.) 1:2 - Destro 90'

Cagliari Calcio - Inter Mediolan 2:2 (1:1) 1:0 - Astori 5' 1:1 - Milito 6' 2:1 - Pinilla 61' 2:2 - Cambiasso 64'

Czerwona kartka: Pinilla /63' za drugą żółtą/ (Cagliari).

AC Cesena - FC Bologna 0:0

Chievo Werona - Catania Calcio 3:2 (2:1) 1:0 - Bradley 6' 2:0 - Pellissier 20' (k.) 2:1 - Andreolli 32' (sam.) 3:1 - Paloschi 51' 3:2 - Almiron 85'

Czerwona kartka: Spolli /18/ (Catania).

US Lecce - AS Roma 4:2 (2:0) 1:0 - Muriel 22' 2:0 - Di Michele 45' 3:0 - Muriel 49' 4:0 - Di Michele 55' (k.) 4:1 - Bojan 88' 4:2 - Lamela 90'

Novara Calcio - Genoa CFC 1:1 (0:1) 0:1 - Palacio 7' 1:1 - Mascara 68'

Czerwona kartka: Caracciolo /90'/ (Novara).

Udinese Calcio - FC Parma 3:1 (1:0) 1:0 - Asamoah 45' 2:0 - Di Natale 56' 2:1 - Lucarelli 85' 3:1 - Asamoah 90+1'